Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Światowy Dzień Rzucania Palenia. Uświadamianie przede wszystkim

2018-12-19 13:06:04 (ost. akt: 2018-12-19 13:10:24)

Autor zdjęcia: Teresa Bryła

W szkole w Wojciechach od wielu lat propaguje się zdrowy tryb życia. Jednym z elementów jest uświadamianie dzieciom, młodzieży i ich rodzicom zagrożeń związanych z paleniem papierosów.

W listopadzie uczniowie klas starszych uczestniczyli w warsztatach plastycznych, podczas których powstały plakaty pod hasłem „Palić nie warto”.

Warsztaty były poprzedzone pogadankami na temat szkodliwości palenia tytoniu. Uczniowie dowiedzieli się, że dym papierosowy zawiera szereg substancji działających niekorzystnie na ustrój człowieka, a długotrwałe działanie tych składników prowadzi do zmian chorobowych w wielu narządach.

Podkreślono, że dym papierosowy jest szczególnie niebezpieczny dla dzieci, których rodzice palą papierosy. Wymuszone wdychanie dymu tytoniowego może prowadzić do wystąpienia u dzieci m.in. infekcji dróg oddechowych, astmy, zapalenia ucha środkowego i nowotworów.

Uczniowie dokonali obliczeń, ile przeciętny palacz wydaje na papierosy. Jednogłośnie stwierdzili, że nie warto tracić zdrowia i pieniędzy.

W ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia zorganizowano również szkolny konkurs plastyczny na plakat antynikotynowy. Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody: I miejsce — Amelia Wiśniewska i Małgorzata Szoka (klasa VII), II miejsce — Klaudia Miniszewska (klasa V). Gratulujemy!

Jolanta Wójcik
pedagog szkolny


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: teresa

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages