MDK Bartoszyce z dobrej strony w Ciechanowie, choć tym razem bez miejsca na podium

2018-12-11 08:19:55(ost. akt: 2018-12-11 08:50:52)
W dniach 9-11 grudnia zespół młodzików MDK Bartoszyce wziął udział w XIX Mikołajkowym Turnieju Piłki Ręcznej w Ciechanowie i choć nie osiągnął wielkich sukcesów, zaprezentował się z dobrej strony.
W końcowej klasyfikacji bartoszyczanie zajęli 7. miejsce.

— Mieliśmy szanse zagrać o miejsca I-IV, jednak zaprzepaściliśmy ją w pierwszym dniu, między innymi przegrywając z Anilaną Łódź. Straciliśmy wtedy bramkę na 10 sekund przed końcem meczu, a remis dałby nam awans do gier o wyższe miejsca — mówi Andrzej Cichocki, trener MDK.

W swojej grupie eliminacyjnej bartoszyczanie rozegrali cztery spotkania. Pokonali Wisłę II Płock (23:8) oraz Warszawiankę (19:13), a przegrali ze wspominaną Anilaną (20:21) oraz Niedźwiadkiem Węgrów (23:26).

W półfinałach o miejsca 5-8 MDK uległ MOSiR-owi Kętrzyn (11:16), zaś w spotkaniu o 7. miejsce pokonał Anilanę II (26:20).

— Zawodnicy mogą czuć się już lekko przemęczeni dość ciężkim okresem od września, w którym dwukrotnie zajęli drugie miejsca w dużych międzynarodowych turniejach oraz prowadzą w swojej grupie w mistrzostwach województwa — mówi Andrzej Cichocki.

W dniach 4-6 stycznia rozegrany zostanie w Bartoszycach i Bezledach VII Zimowy Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej. Natomiast 13 stycznia młodzików MDK czeka bardzo ważny ligowy mecz mistrzostw województwa z MOSiR-em Kętrzyn.

Końcowa klasyfikacja turnieju: 1. Wisła I Płock, 2. Anilana Łódź, 3. Warszawianka Warszawa, 4. AZS UMCS Lublin, 5. Niedźwiadek Węgrów, 6. MOSiR Kętrzyn, 7. MDK Pasja Bartoszyce, 8. Anilana II, 9. Mazur Sierpc, 10. Wisła II Płock.

W najlepszej siódemce turnieju znalazł się zawodnik MDK Jakub Tokarz (środek rozegrania) — najlepszy strzelec zawodów, w których rzucił 59 bramek. Najlepszym zawodnikiem bartoszyckiej drużyny wybrano Michała Pasławskiego.