Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Kampania społeczna "Biała Wstążka" w Szkole Podstawowej w Sokolicy

2018-12-11 07:41:40 (ost. akt: 2018-12-11 07:50:24)

Autor zdjęcia: Sylwia Kondraciuk

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sokolicy włączyła się w gminną edycję Światowych XVI Dni Przeciw Przemocy ze względu na płeć w ramach międzynarodowej kampanii społecznej "Biała Wstążka".

Z okazji tak ważnej inicjatywy zaplanowaliśmy i zrealizowaliśmy zadania związane
z przeciwdziałaniem przemocy, rozpoczynając kampanię w naszej szkole w dniu
26 listopada 2018r.

Pierwszym działaniem było zorganizowanie konkursu plastycznego dla uczniów w trzech kategoriach wiekowych o tematyce przeciwdziałania przemocy.

Następnie wychowawcy przeprowadzili ze swoimi uczniami pogadanki dotyczące przeciwdziałania przemocy, agresji, podali informacje, gdzie szukać pomocy w przypadku występowania przemocy, w jaki sposób reagować na wszelkie jej przejawy.

Dziewczynki z klasy V, które chętnie zaangażowały się w kampanię, przygotowały białe wstążeczki jako symbol sprzeciwu stosowania przemocy mężczyzn wobec kobiet i przypinały je każdemu chłopcu.

Kolejnym działaniem było przygotowanie przez uczniów z każdej klasy transparentu z hasłami przeciwko przemocy, by promować te działania w środowisku lokalnym, a przy okazji wręczyć ulotki napotkanym postronnym osobom.

Punktem kulminacyjnym kampanii "Biała Wstążka" był apel, podczas którego podsumowano wszystkie przeprowadzone działania i nagrodzono zwycięzców konkursu plastycznego. Nagrody rzeczowe uczniowie otrzymali z rąk pani dyrektor - Urszuli Petrykowskiej.

Jesteśmy przeciwko przemocy, dlatego chętnie podejmujemy zadania, które wpisują się w gminne programy profilaktyczne, są ciągłością szkolnego programu wychowawczo – profilaktycznego i przynoszą zamierzone rezultaty.

Podejmowane przez naszą placówkę działania profilaktyczne sprzyjają właściwym zachowaniom uczniów, w których podkreśla się ideę niesienia dobra.

Sylwia Kondraciuk


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages