środa, 13 listopada 2019. Imieniny Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Żydowo. Spotkanie z Piłsudskim

2018-12-05 10:26:56 (ost. akt: 2018-12-05 10:34:22)

Autor zdjęcia: Elżbieta Kubiszewska

Uczniowie szkoły w Żydowie wzięli udział w niezwykłej lekcji historii Polski. O Marszałku Józefie Piłsudskim opowiadał im Józef Zysk, ubrany w mundur Marszałka.

Dzień 28 listopada 2018 roku w naszej szkole to dzień poświęcony pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego. W związku ze zbliżającą się kolejną rocznicą jego urodzin (5 grudnia 1867 r. ) postanowiliśmy bliżej poznać postać wielkiego Polaka.

W tym dniu swoją obecnością zaszczycił nas pan Józef Zysk, wiceprezes Zarządu Krajowego Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej – Towarzystwa Pamięci Józefa Piłsudskiego. 

Pan Józef, ubrany w mundur Marszałka, z szablą u boku,  przybliżył nam postać Józefa Piłsudskiego,  człowieka z zasadami. Opowiedział nam o miejscu urodzin Marszałka, oraz przybliżył wydarzenia z jego życia, które ukształtowały go jako człowieka i wodza.

Dowiedzieliśmy się, że Piłsudski bardzo kochał i szanował swoją matkę, wyjątkowo kochał dzieci oraz cenił rodzinę. Zawsze ważne dla niego było, skąd pochodzi.

Spotkanie z postacią Marszałka zakończyło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Serdecznie dziękujemy panu Józefowi za poświęcony czas i niezwykłą lekcję historii. Spotkanie to na długo pozostanie w naszej pamięci.

Elżbieta Kubiszewska
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages