Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Przedszkolaki z Bezled uczyły się zasad udzielania pierwszej pomocy

2018-11-23 11:29:29 (ost. akt: 2018-11-23 11:33:20)

We wtorek 6 listopada w grupie Biedronek (5-latki) z Punktu Przedszkolnego w Bezledach odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Poprowadził je Bartłomiej Chilmanowicz – wykwalifikowany ratownik medyczny i zarazem strażak Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach.

Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy. Boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności.

Dlatego powinno się jak najczęściej wprowadzać do placówek przedszkolnych tematykę pierwszej pomocy i oswajać z nią najmłodszych. Dzieci bowiem często nie posiadają oporów i nie odczuwają strachu, działają instynktownie. Z tego powodu należy już od najmłodszych lat instruować je, jak trzeba zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy.

Podczas zajęć z panem Bartkiem dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy, poznając procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci pod czujnym okiem pana ratownika mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych.

Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Były to doskonałe zajęcia, połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.

Beata ZłonkiewiczCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages