Wtorek, 22 września 2020. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Wizyta w Izbie Pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego

2018-11-23 10:12:39 (ost. akt: 2018-11-23 10:15:18)

Autor zdjęcia: Marek Kirkuć

Nietypową wycieczkę odbyli w piątek 16 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach. Tym samym sprawdziło się stare polskie przysłowie „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie ,co posiadacie.”

Nie wszyscy zapewne wiedzą, że tuż za miedzą, bo w Rogóżu koło Lidzbarka Warmińskiego znajduje się Izba Pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Po przyjechaniu na miejsce, uczniów powitał pan w mundurze stylizowanym na oryginalny mundur marszałka. Pan Józef Zysk, bo o nim mowa, założyciel izby okazał się skarbnicą wiedzy na temat naczelnika państwa.

Zgromadzone w muzeum zdjęcia, dokumenty, eksponaty dotyczące nie tylko życia politycznego, ale także prywatnego potrafił szczegółowo omówić.

Trzy pomieszczenia w zwykłym wiejskim domu wypełnione zostały pamiątkami, związanymi z życiem marszałka i naszą burzliwą przeszłością. W podziękowaniu za żywą lekcję historii, dokonaliśmy wpisu do księgi pamiątkowej, życząc gospodarzowi sukcesów w krzewieniu ducha patriotyzmu w młodym pokoleniu.

Takie spotkanie z prawdziwą historią było kolejnym elementem uświetniającym obchody setnej rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Po wizycie w izbie pamięci w Rogóżu pojechaliśmy do kina, gdzie dzieciaki mogły przenieść się w czasie i przestrzeni oglądając piękny, wzruszający film „Dziadek do orzechów”.

K. Aleksandrowicz


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages