Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Bezledy. Bohaterom tamtych dni pokłon dziś składamy

2018-11-14 07:51:01 (ost. akt: 2018-11-14 07:55:52)

Autor zdjęcia: archiwum przedszkola w Bezledach

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości - to historyczne i wyjątkowe święto przedszkolaki z Bezled uczciły poprzez różnorodne działania tj. zajęcia edukacyjne, gazetki, dekoracje pomieszczeń, śpiewanie pieśni patriotycznych i żołnierskich, prace plastyczne, biało - czerwone kotyliony.

Podczas uroczystej akademii 9 listopada dzieci pod kierunkiem nauczycielek zaprezentowały inscenizacje, wiersze i piosenki nawiązujące do historii naszej Ojczyzny, symboli narodowych i polskich obyczajów.

"Mazurek Dąbrowskiego" w wykonaniu przedszkolaków, rodziców, dyrektora placówki p. Marzeny Wasyluk i pracowników przedszkola wybrzmiał wyjątkowo uroczyście, a znajomość słów, melodii, prawidłowa postawa podczas śpiewania były godne naśladowania.

Wspólna recytacja wiersza "Katechizm polskiego dziecka" i radosna piosenka "Jesteśmy Polką i Polakiem" uświadomiły wychowankom kim są i gdzie jest ich miejsce.

Na zakończenie uroczystości wszyscy zaśpiewaliśmy pieśni, które towarzyszyły żołnierzom podczas wojennych szlaków i walk o naszą wolność.

Obchody 11 listopada roku 2018 upamiętniła fotografia, która może przetrwa następne 100 lat.
Bożena Kiszło, Beata Złonkiewicz


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages