Tylko Białorusini lepsi od MDK Bartoszyce podczas turnieju piłki ręcznej w Gdańsku

2018-11-13 08:41:22(ost. akt: 2018-11-13 08:51:53)
Młodzicy MDK Bartoszyce zajęli drugie miejsce podczas 42. Listopadowego Turnieju Piłki Ręcznej Juniorów Młodszych i Młodzików Gdańsk 2018. Przegrali tylko dwukrotnie, za każdym razem z białoruskim Rocor Mińsk.
Dzień pierwszy
Pierwszy mecz w grupie rozegraliśmy z drużyną Rocor Mińsk. Od samego początku mecz stał na wysokim poziomie. Żadna z drużyn nie osiągnęła wyraźnej przewagi, a wynik cały czas oscylował w granicach remisu. Na przerwę chłopcy z MDK schodzili z przewagą jednej bramki.

Obraz gry w drugiej połowie nie uległ zmianie. Mimo wyraźnej fizycznej przewagi ekipy z Mińska, nasi zawodnicy nie ustępowali w żadnym elemencie gry. W końcówce meczu zabrakło nam jednak odrobiny koncentracji i chłodnej głowy, i to drużyna z Mińska wygrała mecz jedną bramką.

Dzień drugi
W drugim dniu turnieju rozegraliśmy drugi mecz w grupie z drużyną SAS Kiełpino. Od początku spotkania widać było u naszych zawodników dużą motywację i pełną koncentrację. Na boisku przeważaliśmy w każdym elemencie gry. Po 40 minutach grania wynik na tablicy wskazywał 26 do 13 na naszą korzyść.

W grupie zajmujemy drugie miejsce i następne spotkanie rozgrywamy z liderem grupy czwartej. Okazało się, że jest to dobrze znana nam drużyna z naszego podwórka – MKS MOSiR Kętrzyn. Jest to nasz rywal w lidze wojewódzkiej. Mecz stał na bardzo dobrym poziomie. Mimo łączącej nas przyjaźni, nie okazaliśmy słabości i pokonaliśmy naszych rywali 15 do 11 i to my awansowaliśmy do półfinału.

W półfinale spotkaliśmy się z drużyną Siódemka Osowa Gdańsk. Pierwsza połowa to bardzo wyrównane spotkanie i bardzo dobra gra w obronie. Pierwszą część spotkania kończymy remisem 6 do 6. W drugiej połowie zawodnicy MDK okazali się bardziej skuteczni w ataku i to oni meldują się w finale. Mecz kończy się wynikiem 16 do 13 na korzyść MDK.

Dzień trzeci
W finale trafiliśmy na grupowych rywali — ekipę z Białorusi. Mecz z fizycznie mocniejszymi rywalami toczył się z lekką przewagą gości z zagranicy. Mimo tego nasi chłopcy nie ustępowali w żadnym elemencie gry i nadrabiali straty.

Na 3 minuty przed końcem meczu doszliśmy Rocor na jedna bramkę. W tym momencie nastąpiła chwila dekoncentracji i nasze błędy kosztowały nas utratę kilku bramek. Szkoda, że nie udał nam się rewanż za porażkę w grupie. Mimo tego chłopakom należą się duże brawa za podjętą walkę.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Korneliusz Lewoń MDK Bartoszyce. Najlepszym zawodnikiem w drużynie MDK został Filip Tokarz.