Piątek, 23 października 2020. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Uczniowie "Odzieżówki" wygrali wojewódzki turniej z okazji Święta Niepodległości

2018-11-12 09:23:18 (ost. akt: 2018-11-12 09:28:07)

Autor zdjęcia: Jarosław Puszko

Drużyna ZSP nr 2 w Bartoszycach w składzie: Weronika Stapel, Kacper Subocz, Jakub Kapanajko zwyciężyła w XIII Wojewódzkim Turnieju Rekreacyjno-Sportowym z okazji Narodowego Święta Niepodległości i zdobyła główną nagrodę — płaskorzeźbę marszałka Józefa Piłsudskiego.

Turniej odbył się 9 listopada 2018 r. w Olsztynie. Uczestniczyło w nim dziesięć 3-osobowych drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych. Składał się z 3 konkurencji: strzelania z broni pneumatycznej w postawie stojącej, testu wiedzy historycznej o tematyce niepodległościowej (lata 1915-1923) oraz wieloboju sprawnościowego (koperta, bieg 10×10, sztafeta zręcznościowa).

Zwycięska drużyna zdobyła 1. miejsce w zawodach strzeleckich, 2. miejsce w teście wiedzy historycznej. Indywidualnie 1. miejsce w zawodach strzeleckich w grupie chłopców zdobył Kacper Subocz, a 3. w grupie dziewcząt Weronika Stapel.

W turnieju uczestniczyła również druga drużyna "Odzieżówki" w składzie: Julia Kaczmarczyk, Maciej Sośnicki, Dawid Sobierajski. W klasyfikacji generalnej zdobyła 4. miejsce, a w zawodach strzeleckich 3. miejsce indywidualnie wywalczył Maciej Sośnicki.

Głównym celem turnieju było kształtowanie postaw patriotycznych oraz podnoszenie wiedzy historycznej, sprawności fizycznej i umiejętności obronnych.
Uczniów przygotowywali nauczyciele: Jarosław Puszko oraz Piotr Szamocki, który był opiekunem zespołów.

Patronat honorowy nad turniejem objął wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, który ufundował puchary dla najlepszych zespołów. Organizatorem turnieju był Klub Garnizonowy w Olsztynie, przy współpracy z Zarządem Wojewódzkim LOK oraz Urzędem Miasta w Olsztynie.

ZSP 2


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages