środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Naruszenie ciszy wyborczej w Bartoszycach. Negatywna agitacja?

2018-11-04 21:02:00 (ost. akt: 2018-11-04 21:30:34)

Autor zdjęcia: Czytelnik (imię i nazwisko znane redakcji)

Policja prowadzi czynności zmierzające do wykrycia sprawcy czynu polegającego na zaklejaniu plakatów wyborczych Piotra Petrykowskiego kopiami pisma z prokuratury, które miało go zdyskredytować w okręgu, w którym w I turze zdobył najwięcej głosów.

W Komendzie Powiatowej Policji w Bartoszycach złożono dziś zawiadomienie o naruszeniu ciszy wyborczej w mieście.

Z pisma do jakiego dotarliśmy wynika, że doszło do tego naruszenia poprzez zaklejenie niektórych plakatów Piotra Petrykowskiego kopią pisma, które Krzysztof Piechnik - były dyrektor Bartoszyckiego Domu Kultury otrzymał z Prokuratury Rejonowej w Bartoszycach.

Zawiadamiający twierdzi, że do tych czynów doszło w nocy z 3 na 4 listopada lub nad ranem 4 listopada.

"Materiały, o których mowa powyżej zostały umieszczone na 5 miejskich słupach ogłoszeniowych a także na 2 tablicach zlokalizowanych na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej Budowlani w Bartoszycach." czytamy w pisemnym zawiadomieniu.

Pismo, którym zaklejano plakaty wyborcze: "nawiązywało do nieprawidłowości, które miał rzekomo dokonać kandydat na burmistrza Piotr Petrykowski pełniąc obecnie funkcję Burmistrza Miasta Bartoszyce. Nastąpiła więc czynna agitacja wyborcza polegająca na publikacji informacji o kandydacie, mająca za zadanie zniechęcić wyborców do głosowania na kandydata Piotra Petrykowskiego w okręgu, w którym w I turze wyborów zdobył najwięcej głosów."

Oto cała jego treść:- Takie zawiadomienie przyjęliśmy od administratora słupów ogłoszeniowych. Dodatkowo sekretarz miasta Robert Pająk także złożył zawiadomienie i uzupełnił je materiałem fotograficznym - poinformowała mł. asp. Marta Kabelis z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach.

Dwa słupy ogłoszeniowe, według osoby zawiadamiającej, znajdują się w zasięgu kamer miejskiego monitoringu istnieje więc duża szansa na ustalenie sprawcy.

Sprawca (sprawcy) tych czynów mogą odpowiadać z art. 498 Kodeksu wyborczego, który stanowi:
"Kto, w związku z wyborami, w okresie od zakończenia kampanii wyborczej aż do zakończenia głosowania prowadzi agitację wyborczą – podlega karze grzywny."

Czyn ten jest wykroczeniem.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Moje zdanie ... #2616642 | 88.156.*.* 5 lis 2018 11:08

    CISZA WYBORCZA - NAJWIĘKSZA GŁUPOTA W GALAKTYCE !!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages