Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Policyjne działania "Znicz 2018". Zmiany organizacji ruchu przy cmentarzach

2018-10-31 08:12:01 (ost. akt: 2018-10-31 08:19:28)

Autor zdjęcia: Archiwum

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych i wzmożonym ruchem w rejonie cmentarzy, bartoszyccy policjanci już od środy 31 października do niedzieli 4 listopada br. przeprowadzą akcję „Znicz 2018”. W tym czasie na drogach powiatu bartoszyckiego będzie zaangażowanych więcej policjantów niż na co dzień.

Bartoszyccy policjanci przygotowują się do nadchodzącego Dnia Wszystkich Świętych oraz działań pod hasłem „ZNICZ 2018”.

Jak co roku, policjanci spodziewają się wzmożonego ruchu nie tylko pojazdów, ale też pieszych w rejonie cmentarzy, dlatego już od środy 31 października do niedzieli 4 listopada br., do służby zaplanowano maksymalną ilość patroli policyjnych.

Funkcjonariusze na bieżąco będą monitorować rejon cmentarzy oraz drogi dojazdowe do tych miejsc, a w razie potrzeby ręcznie kierować ruchem. Wszystko po to, aby pomóc uczestnikom uroczystości i kierowcom jak najsprawniej i najbezpieczniej dotrzeć do celu.

Funkcjonariusze zapowiadają też tymczasową zmianę organizacji ruchu w rejonie Cmentarzy Komunalnych.

Od 31 października od godz. 12.00 do 2 listopada do godz. 7.00, będzie obowiązywała tymczasowa zmiana organizacji ruchu w rejonie Cmentarzy Komunalnych w Bartoszycach przy ulicy Kętrzyńskiej i Leśnej.

Będą to następujące zmiany:

- Na ul. Konopnickiej, Leśnej oraz Poprzecznej na całej długości ustawione będą znaki "zakaz zatrzymywania”. Parkowanie będzie możliwe tylko w miejscach oznaczonych odpowiednimi znakami.


- Wyjazd z ulicy Leśnej do centrum miasta w przypadku utrudnień na skrzyżowaniu ul. Kętrzyńskiej z Konopnickiej będzie odbywał się ulicą Poprzeczną w kierunku ulicy Przemysłowej oraz ulicą Kolejową - Kajki – Drzewną – Orzeszkowej – Grota Roweckiego. Objazd nie będzie dotyczył autobusów komunikacji miejskiej oraz pojazdów TAXI.

Jeśli wystąpią utrudnienia na skrzyżowaniu ulic M. Konopnickiej i Kętrzyńskiej to ruch do centrum, kierowany będzie tak jak na planie.

- Wyjazd z ul. Konopnickiej na ul. Kętrzyńską będzie możliwy tylko w kierunku ronda Solidarności, na końcu ul. Konopnickiej będzie ustawiony znak „nakaz jazdy w prawo”.

- Na parkingu przy cmentarzu na ul. Leśnej zostanie wydzielone stanowisko dla autobusów komunikacji miejskiej oraz pojazdów TAXI, dla pozostałych kierujących parkowanie będzie dozwolone na miejscach oznaczonych znakami pionowymi „Parking”. Ponadto, taśmą zostaną wydzielone miejsca, gdzie będzie obowiązywał zakaz parkowania.

- Na ul. Kętrzyńskiej parkowanie będzie możliwe na parkingu sklepu "Lidl", "MediaExpert" oraz innych dozwolonych miejscach.

Przypominamy!

Pamiętajmy, że nie wszyscy wybiorą się na cmentarze z myślą o odwiedzinach mogił najbliższych. Będą tam także osoby „czyhające na okazję”. Przestępcy bez skrupułów wykorzystają każdą naszą nieuwagę. Dlatego zadbajmy o to, by chwila zadumy i rozpamiętywania nie zaburzyły naszej czujności i ostrożności.

Proponujemy Państwu kilka rad, o których warto pamiętać:

- Nie pozostawiajmy na grobach torebek, saszetek bez opieki, a w samochodach wartościowych rzeczy na widoku.

- Zachowajmy czujność w środkach masowego transportu. Tłum jest doskonałym miejscem dla kieszonkowców. Nie nośmy więc portfeli na widoku i w tylnych kieszeniach spodni, zachęcając ich do działania. Torebki trzymajmy z przodu tak, aby mieć je przez cały czas na widoku.

- Wybierając się na cmentarze nie zabierali ze sobą większych kwot pieniędzy.

- Wyjeżdżając z domu sprawdźmy, czy wyłączyliśmy gaz i urządzenia elektryczne. Pozamykajmy dokładnie drzwi i okna.

- Wyjeżdżając na kilka dni pozostawmy zaufanemu sąsiadowi numer telefonu, by w razie potrzeby mógł skontaktować się z nami.

- Przed wizytą na cmentarzu, ustalmy z dziećmi podstawowe zasady zachowania w przypadku zagubienia. Wyznaczmy łatwe do rozpoznania miejsce, w którym w razie potrzeby spotkamy się z dzieckiem.

- Uczulmy nasze maluchy, aby nie kontaktowały się z obcymi – przypomnijmy, że nie mogą ufać osobom, których nie znają. Zabrońmy dzieciom wsiadania do samochodu z obcymi. Przypomnijmy, że w trudnych sytuacjach mogą poprosić też o pomoc umundurowanych policjantów, czy strażników miejskich, którzy w tym czasie na pewno będą pełnić służbę w okolicach cmentarzy.

- Dbajmy o swoje bezpieczeństwo podczas pieszych wędrówek, zwłaszcza poruszając się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym.

- Przypominamy, że od 31 sierpnia 2014 r. każdy taki pieszy ma obowiązek korzystania z elementów odblaskowych. Oczywiście do noszenia odblasków zachęcamy wszystkich pieszych. Jest to bardzo dobry sposób na zwiększenie swojego bezpieczeństwa.

- Zwracajmy uwagę na oznakowanie dróg dojazdowych, a zwłaszcza na zmiany wprowadzone na ten czas. Ostrożności nigdy nie za wiele.

Źródło:
Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Joj #2614946 | 31.0.*.* 1 lis 2018 20:02

  Akcja zakończyła się masową falą zwolnień lekarskich.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. sasa #2614597 | 176.97.*.* 1 lis 2018 08:29

  W końcu można zobaczyć jak wygląda praca policji.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Tyty #2614563 | 37.248.*.* 1 lis 2018 06:40

  Więcej policji hahaha dobre.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Protestant #2614014 | 91.196.*.* 31 paź 2018 10:42

  Mam nadzieję, że policjanci z Bartoszyc są zdrowi, bo nikt by nie chciał pracować będąc chory i oglądający się na innych.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages