Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Strażacy usuwali awarię gazociągu. To były ćwiczenia

2018-10-31 07:22:43 (ost. akt: 2018-10-31 12:19:59)

Autor zdjęcia: KP PSP w Bartoszycach

W maksymalnie zbliżonych do rzeczywistych warunkach przeprowadzono ćwiczenia jednostek straży pożarnej związane z awarią sieci gazowniczej wysokiego ciśnienia.

„Gaz 2018” – kolejna edycja szkoleń teoretyczno - praktycznych została przeprowadzona 26 października 2018 r. na terenie powiatu bartoszyckiego.

W Bartoszycach odbyły się ćwiczenia zgrywające z zakresu usuwania skutków awarii gazociągu wysokiego ciśnienia. W ćwiczeniach udział wzięły siły i środki krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego z powiatów bartoszyckiego, kętrzyńskiego i węgorzewskiego.

Ćwiczenia podzielone zostały na dwa etapy:

- I etap – warsztaty metodyczne w siedzibie KP PSP w Bartoszycach prowadzone przez przedstawicieli Polskiej Spółki Gazownictwa oraz funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie. Tematyka dotyczyła infrastruktury przesyłowej, specyfiki przesyłania gazu oraz zasad postępowania podczas prowadzenia działań w przypadku rozszczelnienia rurociągów gazowych

- II etap – ćwiczenia praktyczne na terenie gazowej stacji redukcyjno-pomiarowej w pobliżu miejscowości Wiatrak.

Celem ćwiczeń było przede wszystkim sprawdzenie możliwości taktycznych sił i środków jednostek ochrony przeciwpożarowej podczas usuwania skutków awarii gazociągu z uwzględnieniem rozpoznania infrastruktury przesyłowej, dróg dojazdu, zaopatrzenia wodnego oraz założeń związanych z prowadzeniem działań ratowniczo-gaśniczych w przypadku uszkodzenia linii przesyłowej gazu. 

Podczas ćwiczeń wykorzystano środki pozoracji (również dźwiękowe) oddające realistycznie warunki podczas awarii sieci gazowej.

W ćwiczeniach udział wzięły zastępy: JRG Bartoszyce, JRG Kętrzyn, JRG Węgorzewo, OSP Bezledy.

Zajęcia w ciekawy i praktyczny sposób wzbogaciły strażaków o nowy zakres informacji o specyfice i sposobie transportowania gazu

st.kpt. Marek Wojczulanis


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages