Udany weekend szczypiornistów MDK, wyróżnienie dla trenera Andrzeja Cichockiego

2018-10-29 12:12:32(ost. akt: 2018-10-29 12:23:30)
Bardzo dobry weekend zanotowały trzy drużyny MDK Bartoszyce. Zwycięstwa odniosły zespoły walczące w ligach wojewódzkich juniorów młodszych, młodzików oraz chłopców.
W rywalizacji juniorów młodszych MDK zagrał w sobotę na wyjeździe z Truso Elbląg. Był to dobry występ naszych szczypiornistów. Do 20 minuty wynik oscylował w granicach remisu. Końcówka pierwszej połowy to dobra gra w obronie oraz skuteczne ataki, co dało trzybramkowe prowadzenie (15:12).

Po przerwie chłopcy konsekwentnie powiększali przewagę. W 40 minucie prowadzili 20:15.

— Ostatnie minuty meczu to nerwowa gra w wykonaniu naszej drużyny. Dwóch naszych zawodników otrzymało kary dwuminutowe i gospodarze doprowadzili do remisu. Ostatnia akcja należała jednak do nas. Rzut karny na wagę zwycięstwa wykonał Szymon Kanclerz i trzy punkty wróciły z nami do Bartoszyc — powiedział trener Andrzej Cichocki.

Spotkanie w Elblągu rozpoczęło się miłym akcentem, bo Andrzej Cichocki został uhonorowany srebrna odznaką Związku Piłki Ręcznej w Polsce za „Za Zasługi dla Piłki Ręcznej". Gratulujemy.

*****
W niedzielę swoje mecze rozegrali także młodsze drużyny. W kategorii dzieci drużyna prowadzona przez Jarosława Klimko wysoko wygrała trzy spotkania i prowadzi wyraźnie po dwóch turniejach.

Wyniki: Meble Wójcik Elbląg 16:5, Truso Elbląg 12:4, Jeziorak Iława 17:0. MDK wystąpił w składzie: Boiwka Marcel, Borys Szymon, Jankowski Dominik, Janowicz Olaf, Jurewicz Marcel, Lewoń Gabriel, Lewoń Miłosz, Możejko Szymon, Wachsman Piotr; trener: Jarosław Klimko, kierownik drużyny Andrzej Możejko.
*****
W kategorii młodzik MDK Bartoszyce bardzo wysoko pokonał gości z Elbląga. Z Meblami Wójcik wygrał 45:3. Skład drużyny, bramkarz: Konrad Koszelnik;
zawodnicy z pola: Jakub Tokarz, Szymon Janowicz, Wiktor Broniek, Łukasz Jurewicz, Piotr Lewandowski, Kamil Sokólski, Filip Tokarz, Michał Pasławski, Marcel Grzywnowicz, Michał Trebliński, Dominik Bogucki, Grzegorz Miciul; trener: Andrzej Cichocki.