Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Stowarzyszenie Rubin przygotowało swoją coroczną akademię

2018-10-26 12:44:52 (ost. akt: 2018-10-26 13:01:39)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Z udziałem m.in. dzieci i młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Kawalerów Maltańskich oraz zaproszonych gości odbyła się coroczna akademia zorganizowana przez bartoszyckie stowarzyszenie Rubin.

Spotkanie w Młodzieżowym Domu Kultury rozpoczęło się kilkunastominutowym występem uczniów ośrodka i trzeba przyznać, że w kilku oczach zakręciły się łezki wzruszenia. Za swój występ dzieci zostały później nagrodzone nie tylko brawami, ale i słodkimi upominkami.

Jednym z zaproszonych gości była Iwona Woźniak, prezes olsztyńskiej Fundacji Serduszko. Fundacja zajmuje się m.in. pomocą dzieciom z wadami i chorobami serca. Z jej prelekcji można było dowiedzieć się m.in., że w powiecie bartoszyckim żyje ponad 900 takich dzieci.

Nie zabrakło podsumowania działań Stowarzyszenia na Rzecz Honorowego Krwiodawstwa, Dawstwa Szpiku Kostnego i Dawstwa Organów Rubin. Krótka prezentacja multimedialna pozwoliła zobaczyć obszary, w jakich pracują jego członkowie.

Jednym z ostatnich wydarzeń przygotowanych przez Rubin była akcja rekrutacyjne potencjalnych dawców szpiku. Odbyła się ona w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach. Jej efektem było zarejestrowanie 40 osób.

— W pierwszych latach działalności Rubinu zainteresowanie naszymi akcjami było bardzo duże. Niestety, ostatnimi czasy coraz trudniej przekonać ludzi do włączenia się w nasze przedsięwzięcia rekrutacyjne. Staramy się ich przekonywać poprzez takie akademie, pogadanki. Dlatego cieszymy się z każdego potencjalnego dawcy. Cztery osoby już nimi zostały, dały innym cząstkę siebie — powiedziała podczas spotkania w MDK Iwona Pszczołowska ze stowarzyszenia Rubin.

kwkCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages