środa, 11 grudnia 2019. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Wykonawca zrezygnował z rewitalizacji. "W urzędzie nie ma z kim rozmawiać"

2018-10-19 10:19:07 (ost. akt: 2018-10-20 10:52:16)

Autor zdjęcia: AG/zrzut z ekranu monitora

BARTOSZYCE/// Wykonawca rewitalizacji starego miasta w Bartoszycach twierdzi, że zła współpraca z inwestorem (Gminą Miejską Bartoszyce) uniemożliwia mu prowadzenie tej inwestycji. Z komunikatu, który został opublikowany wynika, że dziś przerwał prace na tej budowie.

"Z dniem 19 października 2018 r. byłem zmuszony do przerwania prowadzenia robót w ramach Rewitalizacji Starego Miasta Bartoszyce. Moja decyzja została poprzedzona wieloma próbami kontaktu z Gminą Miejską Bartoszyce, wezwaniami do przedłożenia poprawnego projektu budowlanego oraz udzielenia odpowiedzi na kierowane pisma. Niestety, bez odpowiedniego współdziałania wykonawcy z inwestorem prowadzenie prac rewitalizacyjnych nie jest możliwe, a co więcej mogłoby odbywać się ze szkodą nie tylko dla mnie, ale również dla mieszkańców. (...)"

Tej treści informacja ukazała się o g. 9:26 na facebookowym profilu firmy wykonującej inwestycję rewitalizacji starego miasta w Bartoszycach.Zejście wykonawcy z budowy niewątpliwie opóźni zakończenie prac związanych z rewitalizacją starego miasta, bo miasto będzie musiało znaleźć, w drodze zamówień publicznych kolejnego wykonawcę. Chyba, że dotychczasowy wykonawca... zmieni zdanie.

Mariusz Kwieciński, właściciel firmy w rozmowie telefonicznej potwierdził, że dziś o g. 7:15 osobiście dostarczył do Urzędu Miasta Bartoszyce wypowiedzenie umowy z winy inwestora. Mówi też, że nie zamierza zmieniać zdania i decyzja jest nieodwołalna.

- Od około 3 miesięcy ostrzegałem inwestora, że tak to się może zakończyć. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca wysłałem do urzędu siedem pism w rożnych sprawach. Tylko na jedno otrzymałem odpowiedź i była to odmowa płatności za wykonane prace. Na pozostałe nawet mi nie odpowiedziano - twierdzi Mariusz Kwieciński.

Dodaje, że projekt budowlany zawiera taką ilość błędów, że bez bieżącej i dobrej współpracy z inwestorem nie da się go zrealizować.

- Proszę sobie wyobrazić, że na tym terenie jest 13 właścicieli różnych sieci. To sieć gazowa, telekomunikacyjna, teleinformatyczna, energetyczna, wodociągowa, sanitarna i inne. Projekt zawiera uzgodnienia tylko z jednym właścicielem a tylko energetycy poszli na rękę miastu i wykonali nową sieć - mówi Kwieciński.

- To miasto ma decydować jak mam wykonywać prace a nie nakazywać mi wykonanie prac niezgodnych ze sztuką budowlaną a tak było - dodaje.

Dalej mówi o inspektorze, który nie pojawia się na budowie a bez jego podpisów nie są realizowane płatności.

- Mam tego dość, bo w urzędzie nie ma z kim rozmawiać. Dlatego taka decyzja a nie inna - kończy rozmowę Mariusz Kwieciński.

Zadaliśmy mu jeszcze pytanie: czy zdaje sobie sprawę z faktu, że ogłoszenie decyzji może mieć wpływ na wynik wyborów samorządowych?

- Wynik wyborów mnie kompletnie nie interesuje. Proszę nie łączyć mojej decyzji z wyborami, bo kto by nie rządził miastem ja mam robić swoje i swoje będę robił w innych miejscach powiatu, czy województwa - skwitował Mariusz Kwieciński.

Umówiliśmy się na szerszą rozmowę na ten temat, którą opublikujemy w kolejnym wydaniu naszego tygodnika.

Sekretarz miasta Robert Pająk na razie nie odbiera naszych telefonów, bo i jego chcemy zapytać o tryb dalszego postępowania, w związku z tą sytuacją. Telefonu nie odebrał też burmistrz Piotr Petrykowski.

W związku z tym wysłaliśmy e-mail do Urzędu Miasta Bartoszyce zawierający pytania o dalszy sposób postępowania w związku z zaistniałą sytuacją. W tym pytania o termin przetargu na"dokończenie" prac, wartość nowego zamówienia publicznego, zakreślony w zamówieniu termin wykonania zadania, prośbę o odniesienie się do zarzutów formułowanych przez wykonawcę. Poprosiliśmy też o pilną odpowiedź na zadane pytania.

Aktualizacja z godz. 14:45.
Piotr Petrykowski po raz kolejny nie odebrał telefonu od naszego dziennikarza. Odebrał go natomiast sekretarz miasta Robert Pająk. Zanim zdążyliśmy zadać pytanie powiedział: "Widziałem, że napisał pan, że nie odbieram telefonów. W tej sprawie mam do powiedzenia jedynie to, że proszę śledzić naszą stronę internetową".

Zajrzeliśmy zarówno na stronę bartoszyce.pl jak i na facebookowy profil Urzędu Miasta Bartoszyce. W tej chwili nie ma tam żadnych informacji, które dotyczą opisywanego przez nas tematu.

Aktualizacja z godz. 15:05.
Na facebookowym profilu Urzędu Miasta Bartoszyce oraz oficjalnej stronie miasta pojawił się komunikat o treści:

"Informujemy, że w dniu dzisiejszym tj. 19.10.2018 r. do Urzędu Miasta Bartoszyce wpłynęło pismo o odstąpieniu od umowy przez wykonawcę firmę „KWIAT” Mariusz Kwieciński dot. Inwestycji pn. „Rewitalizacja starego Miasta Bartoszyce - Etap I”.

W związku z powyższym informujemy, że sprawę niezwłocznie przekazujemy do Kancelarii Prawnej, a także zapowiadamy kompleksową inwentaryzację przeprowadzonych robót. Sprawdzeniu poddane będzie, czy wykonawca zgłaszał do Urzędu Miasta Bartoszyce wszystkie odstępstwa od projektu i czy podjęte działania przez firmę były zgodne z prawem. Urząd w trybie pilnym uruchomi procedurę w celu wyłonienia nowego wykonawcy.

W załączniku przekazujemy pismo projektanta."


Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (67) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. haha #2622186 | 77.71.*.* 12 lis 2018 18:37

  powiem szczerze, ze takich wypocin (mysle tu o pismie od @projektanta) w zyciu nie widzialem, pracowalem w bydzetowce przez klika lat, ale takiego dna nie da sie opisac, ni do ladu, ni do skladu, aby tylko odbic paleczke, pewnie jakis aneks poszedl do umowy za pismo, i do tego podpisane prze magazyniera inzyniera, zenua :)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. wróż Maciej #2608928 | 91.196.*.* 25 paź 2018 09:11

  Wróż Maciej przepowiada.................... jeśli wybory przegra obecny Burmistrz Piotr , a wygra jego kontrkandydat Wojciech wówczas Kwiat zostanie poproszony o dokończenie rewitalizacji na co oczywiście się zgodzi :-) Taką oto wizję miałem

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. mały #2606359 | 5.173.*.* 19 paź 2018 21:12

   Panie Burmistrzu Ustawa PZP - czy Pan ją zna? Nie może Pan twierdzić, że komisja kierowała się wyborem mieszkańca Bartoszyc jako wykonawcy, wykonawca powinien wykazać i udokumentować swoje doświadczenie w wykonywaniu tego typu prac a firma Kwiat poza układaniem chodników żadnych sieci nie wykonywała itp. Pani Projektant żenada wypowiedź na poziomie dziecka z piaskownicy ... próba ukrywania błędów wykonawcy przez inwestora, brak nadzoru inwestorskiego, Co oni chcieli ukryć pod ziemią. Brak uzgodnień z właścicielami sieci???. Witamy pana PROKURATORA

   Ocena komentarza: warty uwagi (31) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. barbara #2606348 | 188.146.*.* 19 paź 2018 21:04

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Widać gołym okiem czarny pijar przedwyborczy a kto za tym stoi? No wiadomo ten kto na tym najwięcej skorzysta.A żę nieudolny wykonawca to inna sprawa.

   1. Jakiś_Tam #2606347 | 88.156.*.* 19 paź 2018 21:02

    Tu nie ma co pluć , ktoś powinien za to naprawdę beknąć , jedno jest pewne że to wszystko jest niepotrzebne ( cały ten smród ) ktoś władny powinien zrobić wszystko , żeby nie trzeba było komentować . Poza tym nie można oceniać opierając się na stwierdzeniu , że coś tam ktoś tam . Powinno się z tym skończyć A miasto Bartoszyce powinno wyglądac jak z obrazka , a nie z dna .

    Ocena komentarza: warty uwagi (21) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (67)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages