Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Pożar w szpitalu? To były tylko ćwiczenia

2018-10-05 08:39:15 (ost. akt: 2018-10-05 08:46:15)

Autor zdjęcia: KP PSP w Bartoszycach

W środę 3 października w szpitalu powiatowym w Bartoszycach zostały przeprowadzone ćwiczenia taktyczno- bojowe „Szpital 2018”. Ćwiczenia z udziałem strażaków z PSP, WSP, OSP oraz służb wspomagających przeprowadzono w ramach ćwiczeń Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach.

Scenariusz ćwiczeń zakładał trzy epizody: pożar pomieszczeń techniczno-technologicznych kondygnacji podziemnych, pożar oraz faktyczna ewakuacja oddziału ortopedii oraz zdarzenie w komunikacji karetki ZRM z pojazdem osobowym z blokadą wyjazdu ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Bartoszycach.

Przed rozpoczęciem ćwiczeń w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach odbyła się odprawa ze strażakami określająca główne cele do osiągnięcia podczas ćwiczeń.

Ponadto 2 października rozpoczęto grę sztabową, która była kontynuowana podczas ćwiczeń w realnych warunkach zdarzenia. W grze sztabowej uczestniczyli: starosta bartoszycki, kadra kierownicza KP PSP w Bartoszycach, kierownictwo szpitala, policja, specjalista ds. zarządzania kryzysowego powiatu.

Ćwiczenia umożliwiły sprawdzenie procedur i zasad postępowania podczas tego typu zdarzeń, wymianę informacji pomiędzy służbami a przede wszystkim sprawdzono praktycznie aspekty wspomagania decyzji kierującego działaniami.

st. kpt. Marek Wojczulanis
KP PSP w Bartoszycach


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. frugo #2594821 | 88.220.*.* 5 paź 2018 10:21

    ni mo jak to łunos w strazy ługnia ni mo w doopę pazy

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages