środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Bardziej bezpieczne przedszkolaki z bartoszyckiej "Dwójeczki"

2018-10-03 11:45:19 (ost. akt: 2018-10-03 11:58:41)

Autor zdjęcia: Alicja Łukjanowicz

Przedszkolaki z "Dwójeczki" spotkały się z policjantką, która mówiła im o bezpiecznym zachowaniu na drodze, zaufaniu do policjantów, numerach alarmowych. Podziękowały jej laurką.

W Przedszkolu Publicznym nr 2 w Bartoszycach na początku roku szkolnego w każdej grupie wiekowej realizowane są zagadnienia związane z zachowaniem bezpieczeństwa nie tylko w przedszkolu i ogrodzie przedszkolnym, ale również poza nim.

Dzieci są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego i już od najmłodszych lat należy przygotować je do bezpiecznego zachowania się na drodze, tak aby unikały zagrożenia i nie powodowały go swoim zachowaniem.

Przedszkolaki są cały czas w ruchu, a przez to jedną z najbardziej zagrożonych grup uczestników ruchu drogowego. W zapewnieniu im bezpieczeństwa nauczycielki współpracują z rodzicami oraz policją.

Bardzo ciekawym dla maluchów wydarzeniem była wizyta sierżant sztabowej Sylwii Michałowskiej z Komendy Powiatowej Policji w bartoszyckiej ,,Dwójeczce”. Dzieci bardzo serdecznie powitały gościa i z zainteresowaniem oglądały mundur oraz obowiązujące wyposażenie.

Policjantka w bardzo przyjaznej atmosferze przybliżyła przedszkolakom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze zarówno pieszo jak i rowerem. Powiedziała dzieciom do kogo mogą się zwrócić o pomoc w sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu. Zwróciła również uwagę na to jak ważna jest znajomość numerów alarmowych oraz własnego adresu zamieszkania w przypadku zgubienia się.

Przedszkolaki podziękowały policjantce za dobre rady oraz wręczyły pamiątkową laurkę.

Po tym spotkaniu możemy być pewni, że dzieci będą bardziej świadomymi uczestnikami ruchu drogowego. Żaden przedszkolak nie będzie obawiał się spotkania z policjantem i będzie wiedział, że jest on jego przyjacielem, który w razie potrzeby chętnie służy pomocą.

Alicja Łukjanowicz


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: moje

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages