Sobota, 29 lutego 2020. Imieniny Lecha, Lutomira

Szkoły z Bartoszyc i Górowa Iławeckiego najlepsze w turnieju proobronnym

2018-10-02 12:19:40 (ost. akt: 2018-10-02 11:25:41)

Dnia 29 września 2018 r., z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości, w ZSP nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach odbył się Powiatowy Turniej Proobronny dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

W turnieju udział wzięły 5-osobowe zespoły z: SP Nr 7 z Bartoszyc, SP z Górowa Iławeckiego, Zespołu Szkół z Górowa Iławeckiego i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach.

Turniej składał się z dwóch części. Najpierw uczestnicy odpowiadali na 20 pytań testowych o różnym stopniu trudności, obejmujących okres 1887-1922 r., a następnie udali się na strzelnicę, gdzie oddali po 3 strzały próbne i 5 ocenianych z karabinka pneumatycznego w postawie stojącej. Suma punktów uzyskanych z testu i strzelania decydowała o wyniku zespołu. Do punktacji liczono wyniki uzyskane tylko przez 3 najlepszych z każdej drużyny.

Poziom wiedzy teoretycznej uczestników był wysoki. Również ze strzelania uzyskano dobre wyniki, zwłaszcza uczniowie z ZS z Górowa Iławeckiego.

Po podliczeniu wyników z testu i strzelania okazało się, że w grupie szkół podstawowych najlepszy wynik uzyskała SP z Górowa Iławeckiego, natomiast spośród szkół ponadgimnazjalnych zwycięstwo było po stronie ZSP nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach. Te dwa zespoły, tym razem w składach 3-osobowych, będą reprezentować nasz powiat w zawodach wojewódzkich.

Drużyna Szkoły Podstawowej z Górowa Iławeckiego wystąpiła w następującym składzie: Michał Kraft, Anna Zawadzka, Marta Zimniak, opiekun Aleksandra Wasyleczko.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach reprezentowali: Mateusz Babicz, Marek Chabrych,, Michalina Wojtasik, Przemysław Kozłowski, Paulina Fidura, opiekun: Janusz Stolarkiewicz.

sj

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Społecznik #2599376 | 176.97.*.* 11 paź 2018 11:29

  "Rzeczywiście kłamstwo ma krótkie nogi" Turniej proobronny – Formularz rejestracyjny Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół W celu kształtowania świadomości i patriotycznych postaw młodego pokolenia Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty i Liga Obrony Kraju Zarząd Wojewódzki organizuje, z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości TURNIEJ proobronny skierowany do młodzieży szkolnej. Celem Turnieju jest dotarcie do wszystkich uczniów naszego województwa. Masowy charakter przedsięwzięcia gwarantuje przypomnienie wszystkim tych ważnych dla naszego narodu wydarzeń. Zwracam się do Państwa z prośbą o rozpropagowanie w szkołach tego przedsięwzięcia, tak, żeby każdy powiat miał swoją reprezentację (drużyna szkoły podstawowej i gimnazjum oraz drużyna szkoły ponadgimnazjalnej). Przypominam, że od 8 maja do 1 czerwca 2018 r. jest aktywny na stronie Kuratorium Oświaty formularz elektroniczny do rejestracji drużyn. Podczas rejestracji proszę podać tylko adres szkoły i poczty elektronicznej. Po przeprowadzonym konkursie proszę przesłać skład 5-cio osobowej drużyny pocztą elektroniczną na adres leszczr@ko.olsztyn.pl Komunikat takiej treści ukazał się na stronie Kuratorium Oświaty 08.05.2018 r. Informacja z Kuratorium Oświaty w Olsztynie: Z powiatu bartoszyckiego zgłosiły się i przeprowadziły eliminacje szkolne następujące szkoły: SP w Górowie Iławeckim, SP nr7 w Bartoszycach, Zespół Szkół w Górowie Iławeckim oraz ZSP nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach. W związku z powyższym zgodnie z regulaminem należało przeprowadzić eliminacje powiatowe, które wyłoniły szkoły reprezentujące powiat w etapie wojewódzkim. Ktoś chyba przegapił terminy, a powszechnie wiadomo, że za własne błędy najłatwiej obarczyć jest kogoś innego.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Kłamstwo ma krótkie nogi #2597975 | 83.15.*.* 9 paź 2018 15:05

   Kuratorium Oświaty Pan Ryszard Leszczyński. Proszę się z nim skontaktować i zapytać się ile szkół z powiatu bartoszyckiego zgłosiło się do turnieju i dlaczego Pan Stolarkiewicz nie poinformował ich o eliminacjach powiatowych.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Społecznik #2597841 | 176.97.*.* 9 paź 2018 11:39

   Mówię sprawdzam. "Nadal kłamiesz" podaj miejsce gdzie można sprawdzić ile szkół z powiatu zgłosiło się do turnieju i jego regulamin, a wszystko stanie się jasne. Jakiekolwiek insynuacje z twojej strony nie maja sensu.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Nadal kłamiesz #2597799 | 83.15.*.* 9 paź 2018 10:41

    Nadal Pan kłamie. Do turnieju zgłosiło się więcej szkół.Można to sprawdzić. Pana obowiązkiem było poinformowanie wszyskich. Nie zrobił Pan tego i proszę się nie tłumaczyć. Od kiedy to sędzia wystawia swoją drużynę? Gdzie tu zasada fair play!!!!!!!!!!!!!!!Takie zachowanie nie przystoi nauczycielowi.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Janusz Stolarkiewicz #2597460 | 81.15.*.* 8 paź 2018 21:02

    "Głęboka wiedza łagodzi obyczaje" - takie staropolskie powiedzenie nasunęło mi się po przeczytaniu komentarzy, umieszczonych na stronie internetowej a odnoszących się do Powiatowego Turnieju Proobronnego, przeprowadzonego dnia 29.09.2018r w ZSP nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach, pod moim przewodnictwem. Informacje zawarte w komentarzach wskazują jednoznacznie na brak umiejętności czytania ze zrozumieniem. Dlatego autorów odsyłam do ponownego przeczytania artykułu, gdzie wyraźnie zaznaczono, że wzięły w nim udział zespoły szkolne, które już w czerwcu tego roku odpowiedziały na zaproszenie Kuratorium Oświaty w Olsztynie i zdecydowały się przeprowadzić eliminacje szkolne w swoich placówkach, Zgłosiły się tylko 4 szkoły z naszego powiatu /wymienione we wspomnianym artykule/, które następnie zostały zakwalifikowane do etapu powiatowego. Przeprowadzony turniej powiatowy miał wyłonić i wyłonił po jednym zespole z powiatu w kategorii szkół podstawowych i szkół ponadgimnazjalnych zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego. Przypomnę tylko, że zwycięstwo odniosła SP z Górowa Iławeckiego pokonując SP nr 7 z Bartoszyc oraz ZSP nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach wygrywając z Zespołem Szkół z Górowa Iławeckiego tzw "Mundurówka". Ciekawe skąd szkoły z Górowa wiedziały o turnieju? I to by było na tyle tytułem wyjaśnienia, Czy więc te wszystkie epitety były uzasadnione niech czytelnicy sami osądzą. Jeśli komentarze wyszły spod klawiatury rozżalonych uczniów z innych szkół, którzy nie mogli sprawdzić się mogą mieć pretensje tylko do swoich nauczycieli. Natomiast jeśli to zrobili opiekunowie , to ....żal mi ich. Swoją drogą informuję, że nie muszę niczego i nikomu udowadniać, Trochę już w swoim życiu osiągnąłem i nie muszę za wszelką cenę poprawiać swojego ego. Jeśli mowa o pysze to znam takich, którzy mają jej więcej w swoich genach i nie tylko.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (11)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages