Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Spotkanie z Bogdanem Żurkiem, redaktorem Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa

2018-10-02 08:49:02 (ost. akt: 2018-10-02 09:00:11)

Autor zdjęcia: Organizatorzy

Zapraszamy 5 października o g. 17 do Bartoszyckiego Domu Kultury na spotkanie z Bogdanem Żurkiem, redaktorem Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa, uczestnikiem Sierpnia 80 w Stoczni Gdańskiej, dawnym mieszkańcem Bartoszyc, działaczem polonijnym.

Bogdan Żurek – Bartoszyczanin, obrońca praw człowieka, publicysta, dziennikarz, opozycyjny działacz niepodległościowy i społeczny.

Aktywny uczestnik Sierpnia´80 roku w Stoczni Gdańskiej. Jeden z pierwszych członków NSZZ „Solidarność”.

Szef Komitetu Obrony Więzionych i Represjonowanych za Przekonania. Organizator i uczestnik wielu akcji protestacyjnych i demonstracji.

W stanie wojennym więziony przez 7 miesięcy. Uchodźca polityczny przebywający od 1982 roku w Niemczech. Laureat konkursu Radia Wolna Europa i paryskiej Kultury na wspomnienia z Polski. Redaktor Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa.

Sekretarz niemieckiego Oddziału Rady Narodowej (emigracyjny parlament), blisko współpracujący z Rządem RP na Uchodźstwie w Londynie.

Wiceprezes Zrzeszenia Federalnego Polska Rada w Niemczech. Redaktor naczelny polonijnego pisma Moje Miasto. Odznaczony m.in. Medalem 25-lecia Solidarności i Krzyżami Kawalerskim i Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Wolności i Solidarności.

WDCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages