Jeden Marek zdobył złoty medal, drugi Marek wraca ze srebrnym

2018-09-29 09:41:47(ost. akt: 2018-09-29 09:49:49)
Marek Remiszewski (z lewej) i Marek Makarewicz już po dekoracji

Autor zdjęcia: Archiwum zawodników

W Łukowie odbyły się mistrzostwa Polski federacji XPC w trójboju siłowym. Dwa medale wywalczyli w nich bartoszyccy zawodnicy.
Mistrzem kraju został Marek Makarewicz z Bezled (Siła Bartoszyce). Zwyciężył on w kategorii -140 kg submasters. Otrzymał również złotą statuetkę za klasyfikację open submasters.

Start w mistrzostwach zakończył z wynikiem 790 kg. Złożyły się na niego 290 kg w przysiadzie, 220 kg w wyciskaniu leżąc oraz 280kg w martwym ciągu.

Drugi z naszych reprezentantów, bartoszyczanin Marek Remiszewski, zdobył w Łukowie srebrny medal w kat. -75 kg submasters. Jego łączny rezultat to 550 kg (przysiad 200 kg, wyciskanie 135 kg, martwy ciąg 215 kg).

"Złoto przegrałem tylko o 10 kg, których nie zrobiłem w klacie, ale i tak jestem bardzo zadowolony, bo total poprawiony o 5 kg. Zmagania skończyliśmy po 2 w nocy" napisał Remiszewski na prowadzonej przez siebie stronie Forty Year Lifter na Facebooku.