Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Wielkie porządki. Akcja sprzątania świata w Bezledach

2018-09-27 08:36:06 (ost. akt: 2018-09-27 08:41:18)

Autor zdjęcia: Joanna Borys

Jak co roku, tak i w tym uczniowie Szkoły Podstawowej im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach posprzątali teren wokół szkoły w ramach ogólnopolskiej akcji sprzątania świata.

W wielkim sprzątaniu wzięli udział uczniowie klas I-III. Zaopatrzeni w jednorazowe rękawice i worki na śmieci, pod kierownictwem swoich wychowawców, udali się 21 września br. na boisko szkolne oraz w okolice stadionu w Bezledach.

Przed akcją wychowawcy udzielili podopiecznym instrukcji dotyczących bezpieczeństwa podczas zbierania śmieci. Ci zaś cierpliwie i z wielkim zapałem oczyścili teren z papierów, butelek, puszek oraz innych odpadów, pamiętając o wskazówkach. Całej akcji sprzątania świata przyświecał jeden cel: wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za losy naszej Ziemi i wszyscy powinniśmy chronić jej środowisko naturalne.

Tę proekologiczną akcję wsparł również jeden z bartoszyckich banków. Zaopatrzył on opiekuna SKO w szkole w gadżety banku i drobne nagrody, dzięki którym mogliśmy docenić uczniów najbardziej zaangażowanych w sprzątanie.

W związku z tym, że wszyscy nasi uczniowie uczciwie pracowali tego dnia nad dobrem naszej Ziemi, postanowiliśmy nagrodzić wszystkich odblaskowymi opaskami.

Tym przydatnym u progu jesieni gadżetem ucieszyliśmy wszystkich uczniów – zwłaszcza najmłodszych.

Po satysfakcjonującej akcji wszyscy wrócili na lekcje. Mając nadzieję, że takie akcje zaszczepią w najmłodszych ducha ekologii, czekamy na kolejne.

Joanna Borys


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages