środa, 20 lutego 2019. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Rok szkolny rozpoczęliśmy w Niemczech na wymianie

2018-09-27 08:23:41 (ost. akt: 2018-09-27 08:33:16)

Autor zdjęcia: archiwum ZSP nr 2 w Bartoszycach

Uczniowie ZSP nr 2 w Bartoszycach przedłużyli sobie o tydzień wakacje. Wszystko za sprawą polsko-niemieckiej wymiany młodzieży ze szkołą partnerską ASS w Nienburgu, której termin tym razem przypadł na sam początek września.

W tym roku z rewizytą do Niemiec wybrało się trzynastu uczniów oraz dwoje opiekunów, aby odwiedzić swoich niemieckich kolegów, których gościli w Bartoszycach na początku czerwca.

Część uczestników wymiany była w Niemczech po raz pierwszy, znaleźli się też i tacy, którzy uczestniczyli w wymianie ucząc się w gimnazjum.

Pobyt w Niemczech miał na celu nie tylko kontynuowanie przyjaźni polsko-niemieckiej, lecz także bliższe poznanie innej kultury oraz niemieckiego systemu oświaty.

Nasi uczniowie w ciągu tygodnia mieli okazję bliżej poznać szkołę poprzez uczestnictwo w zajęciach lekcyjnych oraz szereg zajęć aktywizujących polską i niemiecką młodzież, „szlifując” przy tym języki obce, głównie angielski oraz niemiecki.

Program wymiany był napięty. Obfitował w ciekawe wyjazdy do Hamburga i Hannoveru, podczas których uczniowie mieli za zadanie porównać je z polskimi Gdańskiem i Olsztynem. Był też czas na rozrywkę i odpoczynek w Heide Parku Soltau czy wycieczka do zoo, a także czas wolny na zakupy.

Zmęczeni podróżą, ale zadowoleni wracaliśmy do Bartoszyc. Tym samym polsko-niemiecka wymiana młodzieży 2018 przeszła już do historii. Czekamy na następne.

Tradycja polsko-niemieckiej wymiany młodzieży w naszej szkole sięga roku 2002, a każda kolejna wymiana cieszyła się i cieszy sporym zainteresowaniem, to optymistycznie rokuje na przyszłość.

Wymiana była finansowana przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży w Warszawie.

Szymon GałązkaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tutejszy #2590582 | 84.62.*.* 28 wrz 2018 14:40

    Niemiecki system oswiaty nie istnieje, bo kazdy Kraj Zwiazkowy ma wlasny, a jest ich 16. Podreczniki i pragram nauczania jest w kazdym z 16 Landow inny. Nienburg lezy w Dolnej Saksonii, kolo Hannoveru.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages