Kolarskie mistrzostwa młodzików: dwa razy w dziesiątce i dwa razy tuż za nią

2018-09-26 09:37:19(ost. akt: 2018-09-26 09:51:22)

Autor zdjęcia: pixabay.com

W Borkach Wielkich k. Biskupca odbyły się międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików. Startowali w nich kolarze z Warmii i Mazur oraz Mazowsza.
W stawce znalazło się dwoje kolarzy MDK UKS Przyjaźń Bartoszyce: Oliwia Daszkiewicz i Maciej Ciżowski.

W jeździe indywidualnej na czas Oliwa zajęła 8. miejsce. Na liczącej 5 km trasie uzyskała czas 9 minut 23 sekundy. Do zwyciężczyni, Wiktorii Szczepańskiej z Warmii Biskupiec, straciła 59 sekund.

W wyścigu ze startu wspólnego (trasa 19,2 km) zawodniczka Przyjaźni zajęła 5. miejsce. Na metę przyjechała w 6-osobowej grupie, która znalazła się za dwoma najlepszymi tego dnia kolarkami: Laurą Rybkiewicz (Warmia) i Mają Cieślak (WKK Warszawa). Daszkiewicz finiszowała z grupy na trzeciej pozycji.

Ciżowski dwukrotnie zajmował w mistrzostwach 11. miejsca. Pięciokilometrową trasę "czasówki" pokonał w 8 minut i 17 sekund. Do złotego medalisty, Marka Kapeli z Opty Mazowsze, stracił nieco ponad minutę.

Wyścig ze startu wspólnego tak się ułożył, że najpierw na metę przyjechała 9-osobowa grupa, która między sobą walczyła o medale mistrzostw. Kolarz bartoszyckiego klubu znalazł się w kolejnej, tym razem 7-osobowej, grupie, która na metę dotarła trzy i pół minuty po pierwszej. Ciżowski finiszował jako drugi zawodnik.