Piątek, 22 lutego 2019. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Jest śledztwo w sprawie sposobu zorganizowania Dni Bartoszyc 2016

2018-08-28 13:37:45 (ost. akt: 2018-08-29 07:04:49)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Szymon Wyrostek

Prokuratura w Bartoszycach odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie dotyczącej Dni Bartoszyc 2016. Zupełnie inne zdanie w tej sprawie ma Prokuratura Okręgowa w Olsztynie. Poleciła bartoszyckim śledczym wszcząć postępowanie w kierunku przestępstwa przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków.

Pamiętacie Dni Bartoszyc 2016? Wówczas ich organizację zlecono osobie fizycznej i - co tu dużo mówić - była to porażka organizacyjna.

Po ich zakończeniu zostało złożone zawiadomienie o przestępstwie dotyczące domniemanego niedopełnienia obowiązków i/lub przekroczenia uprawnień przez burmistrza Piotra Petrykowskiego. Trafiło do Prokuratury Rejonowej w Bartoszycach.

Zgodnie z zawiadomieniem wspomniane przekroczenie uprawnień mogło polegać:

"na zawarciu umowy o dzieło z osobą, do której nie skierowano zapytania ofertowego, poprzez bezpodstawną zmianę charakteru imprezy masowej na imprezę plenerową, poprzez wypłatę wynagrodzenia wykonawcy w gotówce pomimo braku takiego uprawnienia w umowie i jednocześnie pomimo informacji, iż wynagrodzenie wykonawcy mogło podlegać zajęciu komorniczemu jak i poprzez bezpodstawne podwyższenie wynagrodzenia wykonawcy, czym działał na szkodę interesu publicznego".

Postępowanie w tej sprawie 30 marca 2018 roku zostało zakończone wydaniem postanowienia o odmowie wszczęcia śledztwa. Prokurator z Bartoszyc uzasadniał to postanowienie m.in. tym, że sprawa była badana przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Powołano się też na wynik kontroli wykonanej przez Regionalną Izbę Obrachunkową.

"W uzasadnieniu powołano się (...) na pozytywny wynik kontroli RIO w Olsztynie, co nie do końca jest zgodne z rzeczywistością" czytamy w piśmie Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, do którego dotarliśmy. Okazało się bowiem, że kontrola RIO stwierdziła określone nieprawidłowości.

Prokurator Okręgowy w Olsztynie uznał decyzję o odmowie wszczęcia śledztwa za przedwczesną i polecił wszcząć je w kierunku przestępstwa z art. 231 par. 1 kodeksu karnego.

Więcej o tej sprawie przeczytacie w najbliższym wydaniu "Gońca Bartoszyckiego" 31 sierpnia.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gaztaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (27) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Czesióóóó #2567079 | 83.6.*.* 29 sie 2018 15:09

  Bartoszyce To LAS VEGAS północy a zarządzający nimi jaśnie nam panujący Pan Burmistrz to gwiazda przedsiębiorczości i wizjoner patrzący w świetlaną przyszłość miasta i ludu w nim zamieszkującego. Troska o dobro mieszkańców nie daje mu spocząć i cały czas wyzwala nowe zadania dla dobra ludu zamieszkującego w LAS VEGAS PÓŁNOCY !!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Czytelnik #2566710 | 83.6.*.* 29 sie 2018 08:39

  Kto wypłaca takie sumy w gotówce do ręki ? W dodatku przed zakończeniem imprezy. I tutaj nie ma co się zasłaniać kampanią wyborczą. Po prostu przekręt. Rewitalizacja to też nie do końca czysta sprawa. Zresztą ile czasu wykonywano malowanie elewacji urzędu uważam że jeszcze całości nie dokończono. To są fakty a nie zarzuty w kampani wyborczej

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

  1. herbi #2566638 | 89.228.*.* 29 sie 2018 07:23

   he he lody kręcić "trza umić"

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. szkoda #2566625 | 176.97.*.* 29 sie 2018 07:03

   Idą wybory, brudna kampania się zaczęła, ciekawe tylko, ze organy kontrolujące niczego nie wykazały, dopiero Olsztyn coś tam znalazł, na zawsze chyba będziemy zabetonowanym miastem głosujacym na tych samych ludzi, którzy nic do tej pory niczego nie wnieśli do miasta, a naszemu Burmistrzowi udało się nadrobić wszystko w jedną kadencję, powiew młodości w osobie Pana Burmistrza nie podoba się tym , ktorzy od 30 lat siedzą na ciepłych posadkach

   Ocena komentarza: warty uwagi (22) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

   1. Nie wiem #2566571 | 199.249.*.* 28 sie 2018 23:42

    Nie jest istotne, kto złożył zawiadomienie. Ważne, że dopiero półtora roku po wydarzeniu. DOść późno. I czy to osoba nie będąca radnym / radną?

    Ocena komentarza: warty uwagi (20) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

    Pokaż wszystkie komentarze (27)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages