Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku na motoparalotni

2018-08-04 09:24:48 (ost. akt: 2018-08-05 05:50:58)

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

Pilot motoparalotni, 46-letni mężczyzna, może odpowiadać karnie za wypadek ze skutkiem śmiertelnym. W sprawie wypadku zostanie wszczęte śledztwo a jego przyczyny oprócz organów ścigania zbada komisji badania wypadków lotniczych.


- Po informacji o śmierci 30-letniego pasażera motoparalotni, mieszkańca powiatu kętrzyńskiego poinformowaliśmy o tym prokuratora - mówi mł. asp. Łukasz Grabczak z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach.

- Czynności na miejscu zdarzenia nadal trwają. Energetykom nie udało się skutecznie naprawić uszkodzonych linii więc dziś od rana nadal nad tym pracują. Na miejsce przyjadą też eksperci z Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, którzy badać będą przyczyny wypadku - informuje Łukasz Grabczak.


Policjanci wczoraj zbadali trzeźwość pilota motoparalotni. 46-letni mężczyzna był trzeźwy.

W sprawie wszczęte zostanie śledztwo w kierunku przestępstwa z art. 177 § 2 kodeksu karnego czyli "chociażby nieumyślnego naruszenia zasad w ruchu powietrznym, którego następstwem jest śmierć innej osoby".

Osoba uznana winną takiego przestępstwa może usłyszeć wyrok od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

and


Od redakcji: Wyłączyliśmy możliwość komentowania materiałów dotyczących tej tragedii na prośbę rodziny zmarłego.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages