Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Pro Junior System w klasie okręgowej. Zwycięzca otrzyma 10 tysięcy złotych

2018-08-03 12:07:05 (ost. akt: 2018-08-03 12:26:53)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

W sezonie 2018/2019 piłkarskiej klasy okręgowej będzie obowiązywał Pro Junior System. Pięć najlepszych klubów z rankingu otrzyma z Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej nagrody pieniężne.

Celem Programu Pro Junior System jest promowanie i wspieranie jakości szkolenia w klubach poprzez premiowanie występów juniorów, a w szczególności wychowanków, w rozgrywkach seniorów.

Program polega na przyznawaniu punktów klubom za rozegrane minuty zawodników kwalifikujących się do programu w oficjalnych meczach rozgrywek mistrzowskich. Na zakończenie ligowych rozgrywek mistrzowskich danego sezonu, kluby z największą liczbą punktów zostaną nagrodzone finansowo.

W sezonie 2018/2019 programem objęta zostanie również klasa okręgowa. Punktować będą mogli zawodnicy w wieku 19 lat i młodsi (rocznik 2000 i młodsze). Klasyfikacja będzie prowadzona łącznie dla obu grup okręgówki. Nagrody otrzyma 5 najlepszych klubów.

Ich podział będzie wyglądał następująco:
1. miejsce – 10 000 zł brutto
2. miejsce – 8 000 zł brutto
3. miejsce – 6 000 zł brutto
4. miejsce – 4 000 zł brutto
5. miejsce – 2 000 zł brutto.

Z regulaminu
Junior – zawodnik posiadający obywatelstwo polskie, który w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu rozgrywkowego kończy 19. rok życia oraz zawodnik młodszy (w sezonie 2018/19 urodzeni w roku 2000 i młodsi).

Wychowanek – junior zarejestrowany w klubie, z przerwami lub nie, przez okres trzech pełnych sezonów lub przez 36 kolejnych miesięcy pomiędzy 12. rokiem życia (lub rozpoczęciem sezonu, podczas którego zawodnik kończył 12. rok życia) i 19. rokiem życia (lub końcem sezonu, podczas którego zawodnik kończył 19. rok życia).

• Punkty za rozegrane minuty w regulaminowym czasie gry juniorów i wychowanków w oficjalnych meczach klubowych są przyznawane zgodnie z poniższymi zasadami:
a) x1 - każda rozegrana minuta w regulaminowym czasie gry przez juniora w oficjalnym meczu klasy okręgowej;
b) x2 - każda rozegrana minuta w regulaminowym czasie gry przez wychowanka w oficjalnym meczu klasy okręgowej.

• Każdy junior lub wychowanek wchodzący na boisko w dodatkowym czasie gry, niezależnie od długości doliczonego czasu gry, otrzymuje punkty jak za jedną minutę regulaminowego czasu gry.

• Każdy junior i wychowanek musi rozegrać co najmniej 270 minut w trakcie co najmniej 5 oficjalnych meczów rozgrywek klubowych, aby rozegrane przez niego minuty zostały uwzględnione w punktacji końcowej.

• Kluby zdegradowane lub które wycofały się z rozgrywek tracą uprawnienie do uczestnictwa w programie i nie są uwzględniane w klasyfikacji.

• W klasyfikacji nie są uwzględniane rozegrane minuty w meczach barażowych o udział w rozgrywkach danej klasy.

• W sytuacji uzyskania w klasyfikacji przez dwa lub więcej klubów takiej samej liczby punktów, o zajętym miejscu w klasyfikacji zadecyduje wyższe miejsce w tabeli rozgrywek. Jeśli dwa kluby zajmą to samo miejsce w obu grupach klasy okręgowej, to o zajętym miejscu w klasyfikacji zdecyduje wyższy współczynnik liczby zdobytych punktów na liczbę rozegranych meczów.

kwk, wmzpn.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages