Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

W Bartoszycach i Sępopolu ukradł osiem rowerów

2018-07-24 06:16:11 (ost. akt: 2018-07-24 06:24:14)
Zdjęcie ilustracyjne.

Zdjęcie ilustracyjne.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Zatrzymany 21 lipca, 26 – letni mieszkaniec gm. Sępopol ma na swoim koncie szereg kradzieży rowerów. Mężczyzna wraz z kolegą z woj. podlaskiego w kradł rowery w Bartoszycach i Sępopolu. Rowery, które ukradli nie były zabezpieczone i stały w ogólnodostępnych miejscach. 26 - latek usłyszał 8 zarzutów kradzieży i przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów.

W sobotę (21 lipca), policjanci zatrzymali 26 – letniego mieszkańca gm. Sępopol, który od czerwca br., wspólnie z kolegą kradł rowery.

Kolejne zawiadomienie o kradzieży dwóch rowerów, w sobotę, złożyła mieszkanka jednej z miejscowości w gm. Sępopol, wskazując przy tym, że o kradzież podejrzewa 26 – latka z innej miejscowości w gm. Sępopol. Policjanci pojechali do domu 26 – latka i znaleźli w nim jeden z ostatnio skradzionych rowerów.

Policjanci przeanalizowali obecnie prowadzone postępowania i typowali 26 – latka do innych kradzieży rowerów, o których zawiadomiono w ostatnim czasie. Okazało się, że mieszkaniec gm. Sępopol ma na koncie kradzież 8 rowerów.

23 lipca 26 – latek usłyszał 8 zarzutów, 4 z nich to przestępstwa, kolejne 4 to wykroczenia.

Mężczyzna przyznał się do wszystkich kradzieży i wyjaśnił, że kradł rowery z kolegą, po czym sprzedawali je w bartoszyckich lombardach, a pieniądze przeznaczali na bieżące potrzeby.

Mężczyzna, w okresie od początku czerwca do 20 lipca ukradł 4 rowery w Sępopolu, 1 w miejscowości w gm. Sępopol i 3 w Bartoszycach na łączną wartość strat 4100 zł..

W sprawie wykroczenia, mężczyzna poddał się dobrowolnie karze grzywny w kwocie 2500 tys. zł., w sprawach o przestępstwa również chce dobrowolnie poddać się karze. Za przestępstwo kradzieży można trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Dodatkowo okazało się, że mężczyzna musi trafić na 10 dni do zakładu karnego za nieopłaconą grzywnę.

Apelujemy do Państwa! Zabezpieczajcie rowery przed kradzieżą. Pamiętajcie, że złodziej nie zawaha się ani chwili i wykorzysta każdą okazję i nieuwagę aby ukraść mienie. Szczególną uwagę, na zabezpieczenie rowerów powinny przykładać dzieci, które w czasie wakacyjnej zabawy często zapominają, że ich rower może paść łupem złodzieja. Nie ułatwiajmy złodziejowi zadania, możliwe jest, że wtedy zrezygnuje z kradzieży.

Żródło: KPP Bartopszyce

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages