środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

W byłym areszcie mają kręcić serial

2018-07-22 08:36:15 (ost. akt: 2018-07-22 08:45:18)
Juliusz Machulski w byłym areszcie w Bartoszycach.

Juliusz Machulski w byłym areszcie w Bartoszycach.

Autor zdjęcia: Wojciech Prokocki

BARTOSZYCE\\\ W Bartoszycach i okolicach może powstać serial sensacyjno-komediowy, który będzie emitowany w ogólnopolskiej telewizji. Zrealizuje go Juliusz Machulski. — To nie będzie kolejna część Vabanku, ale bardziej Killera — mówi reżyser.

Znany polski reżyser filmowy Juliusz Machulski — twórca "Vabanku" oraz "Killera" przyjechał do Bartoszyc 17 lipca. Oglądał miejsca, gdzie może zrealizować serial dla jednej z komercyjnych stacji telewizyjnych. Szczególnie do gustu przypadł mu były areszt śledczy i kościół farny. Dodajmy, że oglądał nie tylko Bartoszyce, ale i Bisztynek lub choćby Lejdy, szukał też pustostanów na uboczu.

Wszystko zaczęło się od tego, że w Bartoszycach zlikwidowano areszt śledczy. Taki plan filmowy jest niezbędny, bo fabuła serialu toczy się właśnie w takim miejscu.

Czy w Bartoszycach powstanie trzecia cześć filmu "Vabank"? — pytamy słynnego reżysera.

— Nie, raczej "Killera", będzie to serial sensacyjno-komediowy, którego fabuła toczy się w małym mieście — odpowiada Juliusz Machulski.

— Bartoszyce mają nieczynny areszt śledczy, który ma jeszcze zapach więzienia i to jest największym atutem. Gdy się kręci film w więzieniu, w którym przebywają osadzenie jest mnóstwo ograniczeń, a tu mamy dużo swobody.

Reżyser obejrzał też kościół farny w Bartoszycach, bo to jedna z piękniejszych budowli na tym terenie a scenariusz przewiduje też ujęcia w świątyni. Jak to się stało, że reżyser trafił do Bartoszyc?

— W czerwcu przyjechał do mnie scenarzysta. Na terenie byłego aresztu zrobił setki zdjęć. Umówił się ze mną, że w połowie sierpnia ponownie przyjedzie z ekipą. Stało się to jednak szybciej, bo nasze obiekty zrobiły na nich dobre wrażenie — mówi starosta bartoszycki Wojciech Prokocki.

— Z mojej orientacji wynika, że były areszt jest najważniejszym obiektem tego serialu. Po raz kolejny filmowcy mają przyjechać do mnie z projektem umowy. Ma to się stać za 2 — 3 tygodnie — informuje Wojciech Prokocki.

— Nie chciałbym, aby czytelnicy odnieśli wrażenie, że sprawa jest już przesądzona. Ona jest prawdopodobna, bo przecież decyzja filmowców może się zmienić, choć chciałbym, aby się nie zmieniła. Jeśli dojdzie do podpisania umowy, a takie są formalne wymogi, to areszt będzie udostępniony filmowcom już od października do grudnia tego roku oraz od kwietnia do lipca 2019 roku — mówi Wojciech Prokocki.

W Bisztynku reżyser oglądał kościół poewangelicki.

— Z rozmów z panem Machulskim wynika, że jest zainteresowany zewnętrznym wyglądem tego kościoła. Miałby tu nakręcić jedną z dynamicznych scen. Wnętrze kościoła kręcić ma w Bartoszycach, w kościele farnym — mówi dyrektor ośrodka kultury w Bisztynku Wioletta Jaskólska, która oprowadzała reżysera po miasteczku.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Bollywood #2542232 | 31.0.*.* 23 lip 2018 22:49

  Nowe odcinki Tarzana w parku linowym, w Kamińsku.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ? #2542042 | 23 lip 2018 17:39

  Proponowałbym żeby nie likwidować całkowicie tego aresztu, bo jak przypadkiem po któryś wyborach zmieni się władza to gdzieś trzeba będzie to towarzystwo pozamykać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Tuwi. #2541888 | 176.97.*.* 23 lip 2018 13:43

  I dzieki temu Bartoszyce stana sie miastem turystycznym, uzdrowiskowym i w ogole beda przyjezdzac tu wszyscu obejrzec areszt, zwlaszcza rosjanie

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. i komendancie #2541799 | 109.241.*.* 23 lip 2018 11:45

   jeszcze ;)

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Widz #2541389 | 37.248.*.* 22 lip 2018 18:42

   Serial będzie o radnym, wójcie i staroście.

   Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages