Grand Prix 2018 po drugich turniejach: tym razem zagrali także mężczyźni

2018-07-05 09:45:44(ost. akt: 2018-07-05 09:58:35)

W Bartoszycach trwają coroczne rozgrywki Grand Prix w siatkówce plażowej. W tym tygodniu uczestnicy rozegrali drugie turnieje.
Tym razem zagrali także mężczyźni. W poniedziałek 2 lipca na boiskach przy ul. Kętrzyńskiej rywalizowało sześć par. Przypomnijmy, że tydzień wcześniej turniej trzeba było odwołać ze względu na brak chętnych do gry.

Zawody wygrali Mariusz Królikowski i Adrian Wieleba. Zwyciężyli oni we wszystkich pięciu spotkaniach, tracąc w nich tylko jednego seta. Drugie miejsce zajęli Jakub Trebliński/Patryk Kulpaka, a trzecie Dawid Kuzia/Mateusz Ferenc. Taka jest też klasyfikacja w punktacji generalnej tegorocznej Grand Prix.

Wśród kobiet kolejność na trzech pierwszych miejscach była identyczna jak tydzień wcześniej. Turniej wygrały Magda Bogucka/Gabriela Czunkiewicz przed Dorotą Rolnicką/Adrianą Paszko oraz Izabelą Treblińską/Urszulą Złotkowską.

Co oczywiste, tak samo wygląda klasyfikacja generalna. Bogucka/Czunkiewicz mają w niej 24 pkt, Rolnicka/Paszko 20, a Treblińska/Złotkowska 16.

W turnieju kobiet tym razem zagrały jednak cztery drużyny. We wtorek 3 lipca do rywalizacji dołączyły bowiem Urszula Parafińczuk/Agata Peślak, które zajęły czwarte miejsce.

Rozegrany w środę 4 lipca turniej mikstów (zagrało 6 drużyn) zakończył się wygraną grającej ze sobą po raz pierwszy w tegorocznym cyklu pary Gabriela Czunkiewicz/Patryk Kulpaka. Drugie miejsce zajęli Magda Bogucka/Mateusz Ferenc — zwycięzcy zawodów sprzed tygodnia. Na trzecim miejscu znaleźli się, podobnie jak w poprzednim turnieju, Adriana Paszko/Jakub Trebliński.

Czołówka klasyfikacji generalnej GP: 1. Bogucka/Ferenc (22 pkt), 2. Paszko/Trebliński (16), 3. Czunkiewicz/Kulpaka (12).