Ponad dwieście osób wzięło udział w pierwszej edycji Bartoszyckiej Dychy Brzegiem Łyny

2018-06-24 16:32:50(ost. akt: 2018-06-24 16:52:12)

Autor zdjęcia: Szymon Siarkowski

Bartoszyce doczekały się swojego biegu ulicznego. W niedzielę 24 czerwca ponad dwieście osób stanęło na starcie Bartoszyckiej Dychy Brzegiem Łyny.
Trasa wiodła ze stadionu miejskiego, ulicami "Działek" w kierunku Wiatraka i Wirwilt, gdzie nastąpił nawrót. Po części tą samą drogą, a po części kolejnymi "działkowymi" ulicami zawodnicy powrócili na stadion.

Najszybszy był Karol Kowalski, żołnierz 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej. Pokonanie 10 kilometrów zajęło mu 33 minuty i 24 sekundy. Wygrał on również klasyfikację służb mundurowych.

Drugi na mecie pojawił się Bartłomiej Osior z Wydmin (33.45), a trzecie miejsce zajął Rosjanin Paweł Mikriukow (34.14).

Wśród kobiet najszybsza była Anna Koziarska z Elbląga (42.25), druga przybiegła Agnieszka Lamkowska-Klemt z olsztyńskiej grupy Urwis Biega (42.44), a trzecia zameldowała się Iwona Kowalewska z gołdapskich Łowców Przygód (44.43).

Klasyfikację na najlepszych bartoszyczan wygrali Krystian Sikorski (36.35) oraz Anna Ostromecka (47.22). Lokalni biegacze, członkowie Bartoszyckiej Grupy Biegowej Endorfiny, stawali na podium w poszczególnych kategoriach wiekowych.

I tak: w K50 zwyciężyła Alina Figat, a druga była Marzena Bałabańska, w M50 drugi był Henryk Wójcik, w M60 pierwsze miejsce zajął Mirosław Figat.

Z kolei kategorię K20 wygrała Barbara Jankowska (20 BBZ), w K16 najszybszy był Kamil Misior z Krzewiny, drugie miejsce zajął Adam Bogdaniuk z Troszkowa, a trzecie Patryk Pieczułajtis (MDK UKS Jedynka Bartoszyce), w K20 trzecie miejsce zajął Krystian Sikorski (20 BBZ)

Pełne wyniki Bartoszyckiej Dychy Brzegiem Łyny można znaleźć tutaj.