Mamy medalistów mistrzostw Europy WUAP w trójboju siłowym! Markowie nie zawiedli

2018-06-15 10:44:58(ost. akt: 2018-06-16 08:59:09)
Dwaj Markowie, medaliści mistrzostw Europy federacji WUAP: z lewej Marek Makarewicz, z prawej Marek Remiszewski

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Strażak z Bartoszyc Marek Remiszewski oraz Marek Makarewicz z Bezled (MLKS Siła) stanęli na podium mistrzostw Europy federacji WUAP w trójboju siłowym. Zawody odbyły się w Pabianicach.
Remiszewski został wicemistrzem Europy w kategorii do 75 kg open. Start zakończył z wynikiem 545 kg. Złożyły się na niego 192,5 kg w przysiadzie, 142,5 kg w wyciskaniu na ławeczce oraz 210 kg w martwym ciągu.

To jego kolejne medale wywalczone w tym roku w trójboju siłowym. W marcu strażak z Bartoszyc stanął na podium mistrzostw Polski GPC w Zalesiu, zwyciężył też w Otwartych Mistrzostwach Europy w Siedlcach.

Podczas turnieju w Pabianicach brązowy medal w wadze do 140 kg open zdobył Marek Makarewicz. Jego łączny rezultat to 770 kg. W poszczególnych konkurencjach osiągał: 270 kg w przysiadzie, 220 kg w wyciskaniu oraz 280 kg w martwym ciągu.

On także powiększył swoją tegoroczną kolekcję medali. Są w niej krążki wywalczone podczas wspomnianych wcześniej mistrzostw Polski w Zalesiu i otwartych ME w Siedlcach, ale również złoty medal mistrzostw świata WPA, które odbyły się w Łucku na Ukrainie.