Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Krawczyki. Gminny Konkurs Ekologiczny

2018-06-15 07:27:21 (ost. akt: 2018-06-15 07:34:24)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły w Krawczykach

6 czerwca 2018r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krawczykach odbyła się VI edycja Gminnego Konkursu Ekologicznego Krawczyki 2018. Drużynowo zwyciężyli gospodarze. Indywidualnie: Nikola Jaroszewicz, równiez przedstawicielka Sp w Krawczykach.

W tym roku hasło konkursu „Atmosfera XXI wieku – zagrożenia i ochrona” nawiązywało do aktualnych problemów związanych z czystością powietrza atmosferycznego w kraju i na świecie. Co roku bowiem, w okresie jesienno - zimowym słyszymy o smogu, często media poruszają też tematykę nadmiernej emisji CO2 i globalnego ocieplenia.

Z takimi m. in. zagadnieniami spotkali się uczestnicy konkursu rozwiązujący test wiedzy, z którego to testu najwięcej punktów uzyskała Nikola Jaroszewicz z SP w Krawczykach – I miejsce, II miejsce zajęła Katarzyna Jachimowicz z SP w Bezledach, a III miejsce przypadło Karolinie Krasnowskiej z SP w Sokolicy.

Drużynowo, po podsumowaniu punktacji uczestników I miejsce zajęła SP w Krawczykach, II miejsce SP w Bezledach, a III miejsce ex aequo SP w Wojciechach i SP w Sokolicy.

Wszyscy uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy, choć test był trudny. Należy jednak pamiętać, że naszą wiedzę przyrodniczą musimy przekładać na działania przyjazne środowisku, a wtedy wszyscy będziemy wygranymi.

Swoistym podsumowaniem konkursu była wspólna praca plastyczna wykonana przez przedstawicieli wszystkich gminnych szkół pt. „Atmosfera w przeszłości, dziś i w przyszłości”, zaprezentowana na zakończenie spotkania.

Nagrody w niniejszym konkursie ufundowali Urząd Gminy w Bartoszycach i Nadleśnictwo Bartoszyce.

OrganizatorzyCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages