Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Znani Bartoszyczanie wsparli "Tydzień czytania dzieciom" z bartoszyckiej Dwójeczki"

2018-06-13 11:16:59 (ost. akt: 2018-06-13 11:22:50)

Autor zdjęcia: Alicja Łukjanowicz

,,Czytanie łączy” dorosłych wspierając zdrowie emocjonalne, psychiczne, umysłowe i moralne dzieci już od najmłodszych lat. Dlatego Przedszkole Publiczne nr 2 w Bartoszycach włącza się w akcje związane z czytelnictwem.

„Czytanie łączy” – to hasło XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom
Przedszkole Publiczne nr 2 w Bartoszycach jest od wielu lat kampanijnym "Czytającym przedszkolem" promującym czytelnictwo wśród dzieci.

W każdej z grup znajduje się kącik czytelniczy, z którego dzieci chętnie korzystają. Na korytarzu przedszkola stoi regał pełen książek, które dzieci mogą wypożyczać i wymieniać na te przyniesione z domu.

Nauczycielki współpracują z bibliotekami gdzie dzieci uczestniczą w różnorodnych zajęciach oraz akcjach czytelniczych. Bartoszycką "Dwójeczkę” odwiedzają również panie bibliotekarki, które z zaangażowaniem opowiadają o pracy w bibliotece, czytają legendy, zachęcają do korzystania z wypożyczalni.

Często przedszkolaków odwiedzają członkowie rodzin, starsi koledzy czy inni goście, którzy czytają im bajki i ciekawe historie. W placówce organizowano również spotkania w ramach Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, Dnia poezji, Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania czy Zimy z książką. Placówka włączyła się również do projektu "Książka ( dla ) Przedszkolaka” organizowanego przez miesięcznik "Bliżej przedszkola”.

Tegoroczny tydzień czytania zaczął się od spotkania dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2 w Bartoszycach z przewodniczącą Komisji Edukacji, Kultury Sportu i Spraw Rodziny Anną Biniędą. Następnie były spotkania w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej z prezesem Zakładu Gospodarki Odpadami Tomaszem Majewskim i w przedszkolu z burmistrzem Bartoszyc Piotrem Petrykowskim oraz lokalnym poetą Tomaszem Matuszewskim.

Znani bartoszyczanie czytali przedszkolakom z ,,Dwójeczki” mądre książki i rozmawiali o problemach w nich poruszanych ucząc odróżniania dobra od zła, rozwijając ich wrażliwość moralną zwracając uwagę na konsekwencje słów i czynów.

Zgodnie z hasłem XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom znani w naszym mieście dorośli pokazali, że "Czytanie łączy” ich w działaniach wspierając zdrowie emocjonalne, psychiczne, umysłowe i moralne dzieci już od najmłodszych lat.

A. ŁukjanowiczPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: moje

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages