Wtorek, 21 sierpnia 2018. Imieniny Franciszka, Kazimiery, Ruty

Gimnazjaliści strzelali w "Elizce" w zawodach o Puchar Dyrektora ZSP nr 2. ZDJĘCIA

2018-06-07 11:10:59 (ost. akt: 2018-06-07 11:25:24)

We wtorek 5 czerwca na strzelnicy pneumatycznej bartoszyckiej "Elizki" odbyły się II Zawody Strzeleckie Szkół Gimnazjalnych o Puchar Dyrektora ZSP nr 2 im E. Orzeszkowej w strzelaniu z broni pneumatycznej (kal. 4,5 mm).

Frekwencja była bardzo wysoka. W zawodach uczestniczyło 39 uczniów reprezentujących sześć szkół z powiatu bartoszyckiego (Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach, opiekun: Tomasz Płonowski, Gimnazjum w Kinkajmach, opiekun Barbara Choruży-Połeć, Szkołę Podstawową nr 1 w Bartoszycach, opiekun Marek Wiszniewski, Szkołę Podstawową nr 4 w Bartoszycach, opiekun: Sebastian Krawczyk, Szkołę Podstawową nr 7 w Bartoszycach, opiekun: Marek Zabrzyjewski, Szkołę Podstawową nr 8 z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach, opiekun: Kamil Figat ).

Każda szkoła mogła wystawić 2 trzyosobowe drużyny. W zawodach startowali gimnazjaliści oraz uczniowie klas siódmych szkół podstawowych.

Strzelano z karabinków pneumatycznych w postawie stojącej. Oddawano po 3 strzały próbne i 10 ocenianych. Oceniano klasyfikację zespołową oraz indywidualną.

Najwyższy wynik w zawodach uzyskała Julia Kaczmarczyk z Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach (84 pkt), która została zwyciężczynią grupy dziewcząt. W grupie chłopców najcelniej strzelał Drozdowski Paweł ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bartoszycach (81 pkt).

Zawody zostały zorganizowane przez Szkolne Koło Strzeleckie LOK "ZSP nr 2 Bartoszyce". Sędzią głównym zawodów był Jarosław Puszko, wspierany przez Wiktorię Dudek, Jakuba Jocza, Michała Wróbla, Mateusza Rajtaka, Jakuba Surmę, Bartosza Szyndlera, Macieja Obcarskiego.

Wyniki

Klasyfikacja zespołowa

1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Bartoszycach — 239 pkt. (Wojtkiewicz Martyna, Drozdowski Kacper, Drozdowski Paweł; opiekun: Marek Wiszniewski)

2. Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach — 226 pkt. (Julia Kaczmarczyk, Iga Kuszneruk, Jakub Burczyk; opiekun: Tomasz Płonowski)

3.Gimnazjum w Kinkajmach – 219 pkt. ( Taranowicz Julia, Frączek Cyprian, Makarewicz Jakub; opiekun Barbara Choruży –Połeć)


Klasyfikacja indywidualna
Dziewczęta

1. Julia Kaczmarczyk (Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach)- 84 pkt.2. Iga Kuszneruk (Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach)- 81 pkt.3. Wojtkiewicz Martyna (Szkoła Podstawowa nr 1 w Bartoszycach)-78 pkt.4. Aleksandra Tatol (Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach)-75 pkt.5. Weronika Kulis (Szkoła Podstawowa nr 4 w Bartoszycach)-74 pkt.6. Taranowicz Julia (Gimnazjum w Kinkajmach)-71pkt.

Chłopcy
1.Drozdowski Paweł (Szkoła Podstawowa nr 1 w Bartoszycach)-81pkt.

2. Drozdowski Kacper (Szkoła Podstawowa nr 1 w Bartoszycach)-80pkt.

3. Jakub Makarewicz (Gimnazjum w Kinkajmach)-78 pkt.

4. Fabian Zdunek (Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach)- 75 pkt.

5. Jodko Michał (Szkoła Podstawowa nr 1 w Bartoszycach) -71 pkt.

6. Frączek Cyprian(Gimnazjum w Kinkajmach)- 70 pkt.
Organizatorzy dziękują Dyrektorowi ZSP nr 2 w Bartoszycach Zbigniewowi Pietrzakowi za ufundowanie nagród. Dziękujemy również uczniom i ich opiekunom za uczestnictwo w zawodach.Jarosław PuszkoCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages