Wtorek, 21 sierpnia 2018. Imieniny Franciszka, Kazimiery, Ruty

Piotr Basiak finalistą Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości

2018-06-07 08:03:46 (ost. akt: 2018-06-07 08:14:22)

Autor zdjęcia: archiwum ZSP nr 1 w Bartoszycach

Nie będzie musiał przystępować do pisemnych egzaminów zawodowych a na świadectwie będzie miał wynik 100%. Piotr Basiak z Technikum Mechatronicznego w Bartoszycach jest bowiem finalistą Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

Kolejne udane zawody zakończone sukcesem mieli nasi mechatronicy pod kierunkiem mgr. inż. Zbigniewa Murawskiego: Piotr Basiak (kl. II TMT) oraz Damian Madejski (kl. IV TMT). Wzięli oni udział w finale ogólnopolskim Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości (Blok B – Wynalazczość), który odbył się w dniach 25-27 maja w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.

Głównym organizatorem tej olimpiady (współfinansowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej) jest Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów, a patronat sprawuje Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Urząd Patentowy RP (a także przedstawiciele regionu: poseł na sejm, senator, marszałek województwa, wojewoda, kurator oświaty, starosta).

Nasz uczeń Piotr Basiak zdobył tytuł finalisty olimpiady, po tym, jak z bardzo dobrymi wynikami przebrnął 2 etapy finału.

Teraz nie musi przystępować do części pisemnych egzaminów zawodowych (z trzech egzaminów ma wynik 100%) oraz może studiować dowolne kierunki techniczne, a nawet medycynę (z pominięciem rekrutacji).

Organizatorzy olimpiady zapewnili również (oprócz pobytu i wyżywienia) ciekawy program naukowy (zwiedzanie Elektrowni Stalowa Wola) oraz rekreacyjno-turystyczny (Ulanów – stolica flisactwa polskiego: muzeum flisactwa, muzeum Andrzeja Pityńskiego – wybitnego rzeźbiarza pochodzącego z Ulanowa, kawalera Orderu Orła Białego, spływ galarami rzeką San).

Do tej pory nasi mechatronicy 50-krotnie zdobywali tytuły laureatów (16) bądź finalistów (34) olimpiad na szczeblu centralnym.

Piotr Basiak otworzył drugą pięćdziesiątkę… Już od września będziemy przygotowywali się do kolejnych edycji olimpiad. Tę drugą pięćdziesiątkę też wypadałoby kiedyś zamknąć…

Zbigniew MurawskiCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ciocia #2516265 | 176.97.*.* 9 cze 2018 22:03

    Brawo Piotrek!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages