Piątek, 22 lutego 2019. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Dzięki wspólnym wysiłkom mieszkańców gmina Bartoszyce wciąż się rozwija

2018-06-05 17:06:55 (ost. akt: 2018-06-06 12:37:18)

Obchodzony 27 maja Dzień Samorządu Terytorialnego jest świętem całej lokalnej społeczności. Demokratyczne i sprawne państwo opiera się na współistnieniu trzech sektorów: państwowego, biznesowego i organizacji pozarządowych. Każdy z nich ma własną rolę, ale najlepsze efekty przynosi działanie w partnerstwie.

Dzięki współpracy i wspólnym wysiłkom przedstawicieli różnych środowisk, gmina Bartoszyce jest miejscem rozwijającym się, atrakcyjnym wizerunkowo, tworzącym przestrzeń do aktywnego działania na wielu płaszczyznach.

Rozwój naszej gminy nie jest możliwy bez inwestycji, zwłaszcza komunalnych, służących zaspokajaniu podstawowych potrzeb mieszkańców. Samorząd realizuje inwestycje wodno-kanalizacyjne, poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego i pieszego, wdrażające systemy zrównoważonego zarządzania energią. Takie działania zwiększają atrakcyjność gminy zarówno dla inwestorów, jak i osób indywidualnych.

Aktywność gminy w obszarze poprawy infrastruktury drogowej jest uzależniona od dostępności środków finansowych na inwestycje. Stale pracujemy nad pozyskiwaniem środków na strategiczne inwestycje. Jak wynika z monitoringu Strategii Rozwoju Gminy Bartoszyce, przyrost podmiotów gospodarczych świadczy o dużym potencjale rozwojowym gminy i przyjaznym klimacie do rozwijania przedsiębiorczości.

Wiele środowisk korzysta z funduszy zewnętrznych, pisze projekty i dostaje granty na ich realizację. Korzysta z nich samorząd, instytucje, przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe i grupy nieformalne. Gmina Bartoszyce głównie aplikuje o środki na działania inwestycyjne i prospołeczne. Organizacje pozarządowe co roku otrzymują dotacje z budżetu naszego samorządu.

Wspieramy sferę sportową, kulturalną, związaną z poprawą wizerunku wsi. Inicjatyw wpływających na wzrost zaangażowania mieszkańców w działania na rzecz dobra wspólnego jest coraz więcej. Jest to widoczne w wielu środowiskach. Do działania potrzebna jest baza. Inwestujemy w remonty i modernizacje placówek kulturalnych, świetlic, budujemy place zabaw.

Naszą mocną stroną są ludzie. Osiedlają się u nas ludzie młodzi i łączą siły z miejscowymi liderami. Tak się dzieje m.in. w Osiece, Wirwiltach, Łabędniku, Wojciechach czy Krawczykach. Gmina Bartoszyce skupia ludzi z potencjałem, społeczną energią i pasją, która jest motorem ich działań. Przykładem jest amatorska grupa teatralna "Bez Spinki" z Wojciech. Bardzo prężnie działa Stowarzyszenie Wspólny Dom na Rzecz Mieszkańców Gminy Bartoszyce.

Chętnie wspieramy działania osób i grup, które promują naszą gminę nie tylko w regionie, ale w całym kraju. Realizujemy inwestycje o charakterze rekreacyjno-sportowym, takie jak pełnowymiarowa hala sportowa w Bezledach. Sportowcy biorący udział w licznych turniejach i zawodach sławią jej dobre imię w kraju i za granicą.

Serdecznie dziękuję wszystkim którzy angażują się w rozwój naszej Małej Ojczyzny. Dotychczasowy zapał i determinacja w działaniu wielu osób już przyniosły wiele wymiernych efektów. Jestem przekonana, że przyszłość przyniesie kolejne sukcesy.

Jadwiga Gut
wójt gminy Bartoszyce


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages