Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Marzanna Domoradzka: W miarę możliwości możemy liczyć na pomoc gminy

2018-06-05 16:57:09 (ost. akt: 2018-06-05 16:58:17)

Marzanna Domoradzka jest "napływową", jak o sobie mówi, mieszkanką podbartoszyckich Wirwilt. Sprowadziła się tutaj z rodziną sześć lat temu.

— Urzekło mnie to miejsce i bardzo chciałam tutaj zamieszkać. Miejscowość jest bardzo ładna. Widać, że mieszkańcy bardzo o nią dbają, że angażują się we wszelkie społeczne prace mające na celu upiększenie ich najbliższego otoczenia — mówi Marzanna Domoradzka.

Kobieta szybko zaczęła działać na rzecz lokalnej społeczności. Zaangażowała się w w działalność Stowarzyszenia Wspólny Dom na Rzecz Mieszkańców Gminy Bartoszyce, gdzie wciąż prowadzi księgowość, pisze wnioski, składa projekty. Za swoją pracę dwukrotnie była wyróżniana przez gminę podczas Gali Wolontariusza w Bartoszycach.

W grudniu ub.r., kiedy poprzednia sołtys zrezygnowała ze swojego stanowiska, właśnie panią Marzannę mieszkańcy wybrali na tę funkcję. — Mieszkańcy widzieli moją wcześniejszą działalność, doceniali ją, mieli do mnie zaufanie. Otrzymałam od nich duże poparcie — mówi sołtys Wirwilt.

Jako sołtys stara się znaleźć rozwiązanie dla problemów, z jakimi zmaga się miejscowość.

— W tej chwili najpilniejszą potrzebą jest wybudowanie toalety w naszej świetlicy. To bardzo ładne miejsce, mieszkańcy często je odwiedzają, by wspólnie działać. W świetlicy odbywają się między innymi projekty dla dzieci. Na pewno też mógłby poprawić się stan dróg, choć są one przez gminę na bieżąco remontowane — mówi Marzanna Domoradzka.

— Dajemy też jednak wiele od siebie. Dbamy nie tylko o swoje budynki, ale i o dobro wspólne jak świetlica czy plac zabaw. Staramy się, żeby te miejsca były zawsze wykoszone, a kwiatki posadzone. Dbamy o środowisko. Organizujemy sprzątania terenów i dróg, zajęcia ekologiczne dla dzieci — opowiada sołtys.

Marzanna Domoradzka podkreśla dobrą współpracę z Urzędem Gminy Bartoszyce. — Ilekroć mamy pilne potrzeby, to gmina w miarę możliwości stara się nam pomóc. Ostatnio wsparła nas przy budowie wiaty, na którą wcześniej pozyskaliśmy środki. Mamy też z gminy wsparcie merytoryczne na przykład przy pisaniu projektów — mówi sołtys Wirwilt.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages