Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Tomasz Zaremba: Wszyscy są pod wrażeniem hali

2018-06-05 16:52:57 (ost. akt: 2018-06-05 16:53:48)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Kiedy we wrześniu 2015 roku oficjalnie oddano do użytku halę sportową w Bezledach, potrzebna była osoba, która będzie tym obiektem zarządzała. Ogłoszony przez gminę konkurs wygrał Tomasz Zaremba.

Do jego obowiązków należy przede wszystkim nadzór i opieka nad tym, by budynek był w odpowiednim stanie technicznym oraz organizowanie "życia" w hali, czyli zajęć oraz zawodów sportowych.

A tych w ciągu prawie trzech lat trochę się już odbyło. Hala w Bezledach gościła m.in. uczestników Grand Prix Polski w taekwondo (dwukrotnie), przeprowadzono tutaj jeden z memoriałów Ryszarda Rysztowskiego w podnoszeniu ciężarów, rozgrywano ogólnopolskie turnieje młodzików w piłce ręcznej oraz piłkarskie zawody dzieci.

W miesiącach zimowych, od listopada do końca marca, praktycznie w każdy weekend coś się w hali dzieje.

— Odbywają się imprezy organizowane zarówno przez Urząd Gminy Bartoszyce, jak i kluby sportowe działające w Bartoszycach. Zimą z hali korzystają również kluby piłkarskie z Bezled, Bartoszyc i Wojciech, które przygotowują się tutaj do wiosennej części swoich rozgrywek, czy grupy nieformalne, które grają między innymi w tenisa oraz piłkę nożną. Współpraca ze wszystkimi jest bardzo fajna, bo wracają do nas, organizują kolejne edycje swoich imprez. Hala jest również doskonałą ofertą dla mieszkańców, którzy chcą korzystać z siłowni — opowiada Tomasz Zaremba.

Hala w Bezledach była pierwszym takim obiektem z prawdziwego zdarzenia, jaki powstał w powiecie bartoszyckim. Do dziś zresztą robi wrażenie.

— Wszyscy, którzy przyjeżdżają do nas, zarówno okoliczni mieszkańcy, jak i goście z całej Polski, są pod wrażeniem hali i tego, że taki obiekt powstał w niewielkich Bezledach — mówi Tomasz Zaremba.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages