Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Marzena Suprynowicz: Dzieje się u nas bardzo dużo

2018-06-05 16:49:17 (ost. akt: 2018-06-05 16:51:33)

W Osiece życie wsi toczy się w i wokół świetlicy wiejskiej. — Dopóki nie mieliśmy tego miejsca, życie wiejskie właściwie nie istniało — mówi Marzena Suprynowicz, mieszkanka wsi i "wolny elektron", jak sama o sobie mówi podkreślając, że nie pełni żadnej wybieralnej funkcji. — Jak ten elektron latam wokół świetlicy, nad nią i w jej wnętrzu — śmieje się rozmówczyni.

Świetlica w budynku dawnej zlewni mleka została oddana do użytku w 2014 roku. Wcześniej odbyło się zebranie wiejskie, które zdecydowało, że powinna być to właśnie świetlica.

Mieszkańcy we własnym zakresie wykonali przy niej boisko. Budynek wyremontowała gmina, załatwiając wcześniej kwestie własnościowe związane z budynkiem. Nieco później przy świetlicy powstał plac zabaw dla dzieci.

— Dziś to nie tylko centrum wsi, ale nawet województwa — śmieje się Marzena Suprynowicz. — W pobliżu jest szlak rowerowy Green Velo i droga krajowa 51. Zatrzymywali się u nas Rosjanie zaciekawieni tym, co się u nas dzieje. Odwiedzają turyści, którzy robią sobie zdjęcia z ozdobami dożynkowymi. A dzieje się u nas dużo. W świetlicy spotyka się reaktywowane Koło Gospodyń Wiejskich i koło 60+. Przyjeżdżają dzieci z Krawczyk, Mint i okolic. Z naszymi znają się ze szkoły, a w świetlicy kontynuują szkolne znajomości — opowiada pani Marzena.

Dodaje, że współpraca z gminą układa się świetnie. — To, że gmina zatrudniła do naszej świetlicy Asię Markowską traktuję jako wyraz zaufania, a pani Asia jest już właściwie naszą mieszkanką, mimo że mieszka gdzie indziej. Nie szczędzi własnego czasu, aby pomóc w organizacji naszych imprez — przekonuje Marzena Suprynowicz.

— Nie imprezy są jednak najważniejsze, a pewna zmiana, jaka nastąpiła wśród mieszkańców. Po latach pewnego zastoju znów nawiązujemy sąsiedzkie relacje. Znów mieszkańcy pomagają sobie w pracach. To pamiętam z dzieciństwa i teraz takie normalne, zdrowe relacje rodzą się na nowo. To najważniejsze i bardzo mnie cieszy — dodaje.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages