Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Monika Dołżycka: Nasz plan to ciągły rozwój

2018-06-05 16:41:22 (ost. akt: 2018-06-05 16:44:23)

Rozmowa z Moniką Dołżycką, prezesem Stowarzyszenia Wspólny Dom na Rzecz Mieszkańców Gminy Bartoszyce.

— Czym zajmuje się Stowarzyszenie Wspólny Dom na Rzecz Mieszkańców Gminy Bartoszyce?
— Prowadzimy wszechstronną działalność ukierunkowaną na poprawę warunków życia mieszkańców. Działalność ta opiera się na realizacji projektów, których adresatem jest społeczność lokalna. Koncepcje projektowe obejmują szerokie spektrum przedsięwzięć wspomagających w naszej gminie kulturę, zdrowie, sport, ekologię oraz edukację.

— Proszę wymienić najważniejsze inicjatywy, jakie do tej pory udało się zrealizować.
— Inicjatywy te można liczyć już w dziesiątkach projektów, każda z nich jest tak samo ważna. Naszą dumą jest natomiast zadanie „Tradycja — dodaj do ulubionych!”, spełnione ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

— Każde stowarzyszenie to społeczna praca ludzi. Kto należy do Wspólnego Domu?
— Wspólny Dom to grono ludzi-społeczników związanych z gminą Bartoszyce. W związku z tym, że zarówno przynależność do stowarzyszenia, jak i aktywność wykazywana w jego strukturze są wyrazem dobrej woli, otwartego serca i filantropijnego ducha naszych członków, współpraca przynosi efekty i odbywa się na wielu płaszczyznach.

Wysoko cenimy sobie porozumienie z samorządem lokalnym, zarówno na szczeblu władzy, jak i jednostek organizacyjnych. Rzetelni partnerzy w osobach pracowników poszczególnych referatów Urzędu Gminy Bartoszyce, sołtysów, a także lokalnych liderów to dla naszego stowarzyszenia efektowne i wymierne wsparcie.

— Najbliższe plany to...
— Zależą one od wyników konkursów ogłoszonych przez Zarząd Starostwa Bartoszyckiego i LGD Warmiński Zakątek. Jeśli nasze projekty otrzymają dotacje, będziemy wspierać rodziny w sołectwie Wojciechy, świętować setną rocznicę odzyskania niepodległości w Wirwiltach, a także promować ludowy folklor na terenie całej gminy. Nasz plan ustawiczny to rozwój dobra wspólnego i kapitału społecznego gminy Bartoszyce.

Chętnie poszerzymy nasze szeregi. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wspierać budowę potrafiącego się samoorganizować i jednoczyć wokół wspólnie ustalonych celów społeczeństwa obywatelskiego.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages