Niedziela, 24 lutego 2019. Imieniny Boguty, Bogusza, Macieja

Warsztaty udzielania pierwszej pomocy w szkole w Bezledach. ZDJĘCIA

2018-06-01 13:00:45 (ost. akt: 2018-06-01 13:11:53)

Uczniowie klasy IV Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bezledach uczestniczyli w warsztatach dotyczących udzielania pierwszej pomocy, które przeprowadził Bartłomiej Chilmanowicz, starszy ratownik specjalista z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach.

Prowadzący rozpoczął spotkanie od sprawdzenia wiedzy i praktycznych umiejętności uczestników szkolenia. Następnie wyjaśnił, kiedy i dlaczego należy rozpocząć reanimację, gdzie znaleźć defibrylator. Zademonstrował jak prawidłowo wezwać pomoc, jakich udzielić informacji dyspozytorowi.

Kolejnym etapem było udzielanie pomocy praktycznej, czyli właściwe zastosowanie ucisków, wdechy ratownicze i obsługa defibrylatora. Następnie, pod czujnym okiem specjalisty, każdy uczeń mógł wykorzystać zdobyte informacje podczas ćwiczeń z użyciem fantomów oraz specjalistycznego sprzętu medycznego.

Na koniec uczestnicy szkolenia otrzymali dyplom oraz drobne upominki, które pozyskał jeden z rodziców.


W efekcie uczniowie objęci powyższym szkoleniem już od najmłodszych lat oswajają się ze świadomością konieczności niesienia pomocy poszkodowanym. Uczą się odpowiedniego zachowania w obliczu wypadku, potrafią wezwać prawidłowo pomoc przez telefon oraz wykonać najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Dzięki powyższym zajęciom uczymy odpowiedzialności za siebie i innych.

Anna DziwińskaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages