Siatkarki z Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach brązowymi medalistkami mistrzostw województwa SZS

2018-05-31 08:28:48(ost. akt: 2018-05-31 08:52:13)
W Bartoszycach rozegrano finałowy turniej mistrzostw województwa Szkolnego Związku Sportowego w siatkówce dziewcząt. Brązowe medale zdobyły w nich reprezentantki "naszego" Gimnazjum nr 2.
W finałowej rywalizacji dziewczęta ustąpiły jedynie olsztyniankom z SP nr 311, które wywalczyły złoto oraz drużynie z SP nr 5 w Iławie. Poza podium znalazły się SMS Ostróda (4. miejsce), Gimnazjum nr 4 Mrągowo (5.) i ZS nr 1 Pisz (6.).

Nasz zespół, prowadzony przez Grażynę Baranowską, zagrał w składzie: Urszula Bobel, Gabriela Łaniewska, Adrianna Broniek, Weronika Wasiek, Milena Boczulak, Weronika Cybulska, Martyna Owczarek, Oliwia Filipek i Anita Butniewicz.

Podczas rozpoczęcia turnieju siatkarkom towarzyszyli m.in. przewodniczący WMSZS Wacław Wasiela, przedstawiciele urzędu miasta, ale również byli uczniowie bartoszyckiej "Dwójki" związani z siatkówką - Mateusz Czunkiewicz, Łukasz Gronkowski i Adrian Wieleba.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Natalia Godlewska z Olsztyna. Najlepszymi w poszczególnych zespołach wybrano natomiast Wiktorię Makulus (SMS Ostróda), Urszulę Bobel (Bartoszyce), Polę Kraucką (Olsztyn), Wiktorię Borszewską (Iława). Nagrodzona została również bartoszyczanka Gabriela Łaniewska, która otrzymała od Mateusza Czunkiewicza koszulkę libero.

To drugi w ostatnim czasie medal mistrzostw województwa SZS drużyny prowadzonej przez Grażynę Baranowską. Kilka dni wcześniej złoto w rywalizacji siatkarskich dwójek zdobyły zawodniczki SP nr 7. - Dziękuję za pomoc Sylwestrowi Nowokuńskiemu oraz Patrykowi Kulpace - powiedziała Baranowska.

Trwający osiem godzin turniej zakończony został wspólnym grillem, przygotowanym dzięki urzędowi miasta oraz fundatorom grillowego zaopatrzenia.