Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Święto Placówki Straży Granicznej w Bezledach

2018-05-30 19:10:00 (ost. akt: 2018-05-30 19:10:11)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Dziś (30 maja) swoje święto obchodzili funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Bezledach. W obecności gości wyróżniającym się funkcjonariuszom wręczono akty nominacyjne na wyższe stopnie służbowe. Uroczystość zakończył patriotyczny występ młodzieży.

Placówka Straży Granicznej w Bezledach obchodziła dziś swoje święto. Uroczystości poprzedziła msza święta odprawiona w kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbe w Bezledach sprawowana przez ks. infułata Adolfa Setlaka.

Następnie funkcjonariusze Straży Granicznej i goście udali się do domu kultury w Bezledach. Tu przy dźwiękach "Bogurodzicy" wprowadzono proporzec placówki. Gości witał ppłk Mariusz Haraf, komendant Placówki Straży Granicznej w Bezledach.

- Dzisiejszą uroczystość nie przez przypadek rozpoczęliśmy pieśnią "Bogurodzica" - hymnem rycerstwa polskiego. Zrobiliśmy tak ponieważ znajdujecie się państwo wśród współczesnych rycerzy w zielonych mundurach i zielonych otokach na czapkach, którzy ślubowali strzec granic naszego kraju nawet z narażeniem życia - mówił ppłk Mariusz Haraf.

- Nasz formacja jest kontynuatorką chlubnych tradycji przedwojennej Straży Granicznej i Korpusu Ochrony Pogranicza. Kultywujemy także pamięć o wszystkich, którzy stali na straży naszego państwa od jego początków - kontynuował.

Przypomniał, że w tym roku, roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Straż Graniczna obchodzi 27. rocznicę jej powołania oraz, że od 2007 roku formacja ta strzeże nie tylko granicy Polski ale też Unii Europejskiej. Komendant złożył gratulacje i życzenia funkcjonariuszom SG, emerytowanym funkcjonariuszom, pracownikom cywilnym placówki i ich rodzinom.

Wśród gości nie zabrakło samorządowców, przedstawicieli służb mundurowych, wojska, honorowych funkcjonariuszy placówki SG w Bezledach, przedstawicieli gimnazjum im. Straży Granicznej w Bezledach z pocztem sztandarowym szkoły i mieszkańców Bezled oraz uczniów.

Wśród gości byli też zagraniczni przedstawiciele pokrewnych służb z Bułgarii, Niemiec, Łotwy, Grecji i Norwegii. W ramach Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej Frontex pełnią oni służbę na granicy UE w placówce w Bezledach.

Podczas uroczystości wręczono akty nominacyjne na wyższe stopnie służbowe. Spis awansowanych znajdziecie pod galerią zdjęć.

Uroczystości zakończył program artystyczny w wykonaniu młodzieży korzystającej z zajęć artystycznych w domu kultury w Bezledach.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Awanse na wyższe stopnie otrzymali:

- do stopnia podporucznika SG - st. chor. SG Beata Sul

- do stopnia porucznika SG - ppor. SG Adrian Łojewski

- do stopnia starszego chorążego sztabowego SG: chor. sztab. SG Marcin Kupis, chor. sztab. SG Daniel Matuszyk

- do stopnia chorążego sztabowego SG: st. chor. SG Marcin Grobelny, st. chor. SG Piotr Kalinowski, st. chor. SG Andrzej Siekierzycki, st. chor. SG Łukasz Trzaska;

- do stopnia starszego chorążego SG - chor. SG Kamil Gilis

- do stopnia chorążego SG: mł. chor. SG Paweł Bakalarz, mł. chor. SG Marcin Krupka, mł. chor. SG Adam Świtaj;

- do stopnia młodszego chorążego SG - sierż. sztab SG Wojciech Matuszyk;

- do stopnia sierżanta sztabowego SG: st. sierż. SG Marta Czerniawska, st. sierż. SG Zdzisław Kubaczka;

- do stopnia starszego sierżanta SG: sierż. SG Edyta Gnat, sierż. SG Luiza Hajdukiewicz-Bełczącka, sierż. SG Piotr Kiszko, sierż. SG Marcel Kołota, sierż. SG Wojciech Kowalkowski, sierż. SG Maciej Leżański, sierż. SG Ilona Mandywel, sierż. SG Artur Staroń, sierż. SG Izabela Szymska, sierż. SG Michał Zdunek, sierż. SG Mateusz Żemajko;

- do stopnia sierżanta SG: plut. SG Dawid Badurowicz, plut. SG Anna Bohdanowicz, plut. SG Marta Gorzkowska, plut. SG Olaf Grzeszczyk, plut. SG Michał Haraf, plut. SG Radosław Jasiukiewicz, plut. SG Sylwia Klimek, plut. SG Magdalena Kołakowska, plut. SG Anna Skabara, plut. SG Dawid Zapolski;

- do stopnia plutonowego SG - kpr. SG Grzegorz Socha

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages