Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Jak skutecznie oszczędzać? Uczniowie z SP w Krawczykach na wycieczce w banku

2018-05-30 08:27:07 (ost. akt: 2018-05-30 08:31:14)

Uczniowie klas I, III i V Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krawczykach odwiedzili jeden z banków w Bartoszycach. Dzieci uczestniczyły w ciekawej lekcji ekonomii i przedsiębiorczości.

Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak funkcjonuje bank, poznali zabezpieczenia monet i banknotów, zalety posiadania konta bankowego, zasadę działania maszyny liczącej pieniądze. Sami mogli przeliczyć na niej otrzymane od prowadzących banknoty.

Na koniec odbył się quiz sprawdzający przekazaną wiedzę. Dla najbardziej aktywnych uczestników zajęć były nagrody. Większość uczestników wycieczki to osoby należące do Szkolnej Kasy Oszczędności i systematycznie w niej oszczędzające.

W ramach działalności SKO w tym roku szkolnym podejmowane były różne działania zachęcające dzieci do oszczędzania. Uczniowie brali udział w konkursach „Zwiedzaj Polskę i świat z SKO!” (konkurs geograficzno-turystyczny), „Oszczędzanie się opłaca!” (plastyczny), czy konkurs na najbardziej pomysłową Ekoskarbonkę. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem całej społeczności szkolnej, zwłaszcza, że do wygrania były atrakcyjne nagrody.

Organizatorzy


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages