Sobota, 28 marca 2020. Imieniny Anieli, Kasrota, Soni

Bartoszyckie harcerstwo zawiązało Radę Przyjaciół Hufca

2018-05-29 06:22:58 (ost. akt: 2018-05-29 07:00:04)

Autor zdjęcia: Hufiec ZHP w Bartoszycach

Ruch Przyjaciół Harcerstwa jest inicjatywą, która skupia wokół siebie ludzi zaprzyjaźnionych z naszą organizacją. Po 70 latach istnienia Hufca ZHP Bartoszyce utworzyliśmy taką Radę w naszym środowisku, by szczególnie uhonorować osoby niosące pomoc harcerstwu, bez których Hufiec nie funkcjonowałby dziś tak dobrze.

Na terenie całego powiatu bartoszyckiego działa wielu przedstawicieli, którzy wspierają nas wizerunkowo, finansowo, organizacyjnie oraz wychowawczo. To właśnie dzięki tak wspaniałym ludziom jesteśmy w stanie działać z takim zaangażowaniem oraz pasją jak działamy. Nasi wychowawcy oraz instruktorzy czerpią energię z pomocy i wielokrotnie dzięki wsparciu bezinteresownych ludzi mogą realizować cele ZHP.

Bartoszycki Hufiec posiada wielu przyjaciół, jako wyraz uznania i oficjalne nawiązanie partnerstwa, chcieliśmy ich wszystkich skonsolidować w jednym miejscu, jakim jest Rada Przyjaciół Harcerstwa.

Rada ma nam pomóc w tym, by usprawnić wspólne działania i pokazać, co możemy osiągnąć, jakie mamy wspólne pola współpracy, w jakim kierunku podążać, by wychowanie młodych ludzi szło w dobrą stronę.

Nowi członkowie Rady jednogłośnie na funkcję przewodniczącej Rady Przyjaciół Harcerstwa wybrali panią Katarzynę Basak – przedstawiciela Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa.

- Powołanie mnie na stanowisko przewodniczącej Rady Przyjaciół jest dla mnie zaszczytem. Bartoszycki Hufiec jest prężnym ciałem, ale aby był jeszcze silniejszy należało stworzyć radę przyjaciół różnych środowisk, która stworzy przychylny i życzliwy klimat dla działalności harcerstwa. Dzięki swojemu zaangażowaniu, kreatywności i pomysłowości jestem w stanie wspierać działania Hufca, a tym samym przynajmniej w małym stopniu przyczynić się do budowania pozytywnego wizerunku harcerstwa na naszym lokalnym rynku oraz poza jego granicami. Będziemy współpracować z różnymi środowiskami, aby usprawnić nasze działania i pokazać co możemy zrobić, jakie mamy wspólne pola współpracy, w jaką stronę podążać, tak, aby wychowanie młodych ludzi szło w dobrym kierunku. Do naszej Rady jako przewodnicząca będę zapraszała każdego, kto sympatyzuje z harcerstwem i wyraża chęć niesienia im pomocy. Sądzę, że warto pomagać, zwłaszcza, ze tą pomoc wiąże się z zabawą... zresztą - idea skautingu mówiąca o nauce poprzez zabawę jest aktualna od ponad stu lat! – mówi Katarzyna Basak przewodnicząca Rady Przyjaciół Harcerstwa.

Wśród partnerów pierwotny skład rady tworzą:
- pan Jerzy Szostak – Komendant Straży Miejskiej Bartoszyce;
- pan Zbigniew Drozdowski – przewodniczący Rady Miejskiej w Bisztynku;
- pani Eliza Głód – członkini stowarzyszenia „Przestrzeń” w Bisztynku;
- pani Anna Mizerakowska i Piotr Mizerakowski – rodzice dwóch harcerek;
- pani Katarzyna Jakubowska – przewodnicząca Grupy Rekonstrukcyjnej „Wrzos”;
- pan Marek Adamowicz – prezes stowarzyszenia „Dolina Gubra”;
- pani Barbara Mierzejewska – przedsiębiorca, rodzic harcerek;
- pan Radosław Rychcik – przedstawiciel rodziców;
- pan Sławomir Kirkuć – koordynator sportowy;

Dziękujemy wszystkim za wsparcie i liczymy na owocną współpracę. Lista członków Rady jest cały czas otwarta.

Czuwaj!
Phm. Paweł Wołoch


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages