Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Warsztaty strzelania z broni pneumatycznej w bartoszyckiej "Elizce"

2018-05-24 08:33:37 (ost. akt: 2018-05-24 08:39:13)

Dokładnie 50 uczniów z 5 bartoszyckich szkół wzięło udział w warsztatach strzelania z broni pneumatycznej na strzelnicy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach.

Warsztaty odbyły się 22 maja. Uczestniczyli w nich gimnazjaliści oraz uczniowie siódmych klas z 5 szkół: Gimnazjum nr 1 w Bartoszycach, Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach, Szkoły Podstawowej nr 8 z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach, Szkoły Podstawowej nr 4 w Bartoszycach, Szkoły Podstawowej nr 7 w Bartoszycach.

Również opiekunowie uczniów (Marek Wiszniewski, Sylwester Chmielak, Tomasz Płonowski, Sebastian Krawczyk, Marek Zabrzyjewski, Figat Kamil) mieli okazję postrzelać z karabinków pneumatycznych.

Warsztaty zorganizowane zostały przez Szkolne Koło Strzeleckie LOK "ZSP nr 2 Bartoszyce" i zostały przeprowadzone przez Jarosława Puszko, któremu pomagali uczniowie: Weronika Stapel, Maciej Sośnicki, Sebastian Kołodziejak, Olaf Sobczak.

Tematyka warsztatów obejmowała:

1. Zapoznanie z regulaminem strzelnicy i zasadami bezpieczeństwa podczas posługiwania się bronią;

2. Zapoznanie z postawami strzeleckimi i podstawowymi zasadami strzelania;


3. Strzelanie z karabinka pneumatycznego w postawie stojącej.Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród przybyłych uczniów. We wtorek 5 czerwca uczniowie szkół gimnazjalnych i klas 7 szkół podstawowych będą uczestniczyć w II Zawodach Strzeleckich Szkół Gimnazjalnych o Puchar Dyrektora ZSP nr 2 w Bartoszycach.Dziękujemy przybyłym uczniom i ich opiekunom za uczestnictwo w warsztatach i zapraszamy na zawody strzeleckie.

Jarosław Puszko
Autor zdjęć: Weronika Stapel
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages