Wtorek, 16 lipca 2019. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Wycieczka edukacyjna przedszkolaków z Galin

2018-05-23 07:26:14 (ost. akt: 2018-05-23 07:32:11)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły w Galinach

18 maja był szczególnym dniem dla przedszkolaków z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach. Dzieci udały się na wycieczkę edukacyjną, podczas której odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Bartoszycach, siedzibę Telewizji Kablowej „Bart-Sat” oraz Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach.

W ciągu dnia uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda praca w różnych zawodach. Dzięki uprzejmości funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach dzieci zobaczyły jak wygląda praca policjantów „od kuchni”.

Po obejrzeniu różnych pomieszczeń znajdujących się w budynku Komendy Powiatowej Policji na przedszkolaków czekała największa niespodzianka. Uczestnicy wycieczki mogli obejrzeć policyjne radiowozy.

Kolejnym punktem wycieczki była siedziba Telewizji Kablowej „Bart-Sat”. Na miejscu na uczniów czekali przesympatyczni przedstawiciele firmy, którzy w interesujący sposób wprowadzili wszystkich w tajniki telewizyjnego świata.

Dzieci miały okazję przyjrzeć się pracy redaktorów oraz operatorów. Po oprowadzeniu przyszedł czas na naukę praktyczną. Każdy z uczestników uczył się, jak poprawnie przeprowadzić wywiad. Wycieczka do tego miejsca pozwoliła odkryć ułamek tajemnic telewizyjnych oraz zobaczyć z bliska ciekawe miejsca, które na co dzień kryją się po drugiej stronie ekranu.

Ze świata telewizji dzieci sprawnie przeniosły się do poznania zawodu strażaka. W siedzibie straży dzieci zostały przywitane przez pełniących dyżur strażaków, którzy już czekali na ich przyjście.

Już samo wejście na główny plac Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej wzbudziło u dzieci zafascynowanie oraz wielki podziw.

Podczas spotkania dzieci zwiedziły budynek, zapoznały się z zasadami pracy w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Dzięki życzliwości funkcjonariuszy, dzieci mogły z bliska przyjrzeć się tak ciężkiej pracy.

Wielką atrakcją  dla dzieci była możliwość obejrzenia wozów strażackich  oraz próba „gaszenia” fikcyjnego pożaru.

Ostatnim punktem wycieczki była Bajkolandia, w której przedszkolaki po tak intensywnym dniu mogły udać się w świat zabawy.

W imieniu dyrekcji, rodziców oraz swoim chciałabym złożyć serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom wyżej wymienionych jednostek, którzy z chęcią, pasją oraz zaangażowaniem przybliżyli dzieciom pracę oraz zawód, jaki wykonują.

Mamy nadzieję, że zaowocuje to świadomym wyborem przyszłego zawodu przez naszych uczniów.

Jolanta TopczyłkoCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages