Start w Pucharze Świata przyniósł braciom Kuźniakom dwa miejsca na podium

2018-05-21 13:31:39(ost. akt: 2018-05-21 13:40:49)

Autor zdjęcia: Zbigniew Daćko

W Budapeszcie odbyły się zawody Pucharu Świata w kickboxingu. Wśród uczestników znaleźli się dwa zawodnicy Bartoszyckiej Szkoły Taekwondo — bracia Michał i Sebastian Kuźniak. Obaj startowali w formule K1.
Obaj zajęli w swoich kategoriach drugie miejsca. Młodszy z nich, Michał, w półfinale kat. do 81 kg juniorów starszych pokonał reprezentanta Serbii. W pojedynku finałowym nie dał jednak rady zawodnikowi z Ukrainy, ubiegłorocznemu mistrzowi Europy.

Sebastian z kolei walczył w wadze do 86 kg juniorów starszych. On również w półfinale miał walczyć z jednym z serbskich zawodników, ale ten wycofał się. W finale starszy z braci Kuźniaków spotkał się z kolegą z kadry — Filipem Zawłockim (mistrzem świata juniorów), z którym przegrał.