Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Tydzień nauk matematyczno-przyrodniczych w szkole w Sokolicy

2018-05-19 08:43:45 (ost. akt: 2018-05-19 08:54:32)

Autor zdjęcia: Elżbieta Knap

Dni od 23 do 27 kwietnia 2018 roku, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sokolicy, były dniami poświęconymi naukom matematyczno – przyrodniczym. Podczas tego tygodnia uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w różnych przedsięwzięciach związanych z matematyką, chemią, biologią, geografią i fizyką.

Uczniowie rozwiązywali rebusy matematyczne i zadania z przedmiotów przyrodniczych w celu wyłonienia mistrzów matematyki, chemii, biologii, fizyki i geografii.

Wszystkie klasy wzięły udział w konkursie na upieczenie najsmakowitszych ciasteczek o różnych kształtach geometrycznych.

25 kwietnia uczniowie klas II i III gimnazjum pojechali do Olsztyńskiego Planetarium na pokaz o czarnej materii, a kolejnego dnia część uczniów klas III uczestniczyła w dniach otwartych Zespołu Szkół Chemicznych w Olsztynie.

Jak co roku, jedną z najbardziej oczekiwanych atrakcji tygodnia matematyczno – przyrodniczego była „Eksperymentiada” przygotowana i przeprowadzona przez pracowników „Chemii w małej skali” z Torunia. W czasie dwugodzinnych warsztatów uczniowie wykonali szereg ciekawych doświadczeń, m. in. badanie pojemności wodnej poliakrylanu sodu czy ogrzewanie zakwaszonej mieszaniny kwasu otroborowego i alkoholu etylowego.

Jednak najwięcej emocji wzbudziły pokazy, którym towarzyszyły efekty świetlne i dźwiękowe. Młodzież na własnej skórze mogła doświadczyć magii chemii.

Podczas podsumowującego apelu uczniowie zaprezentowali przedstawienie z okazji Dnia Ziemi. Ogłoszono mistrzów poszczególnych przedmiotów, zwycięską klasę w "ciasteczkowym" konkursie, wręczono nagrody za rozwiązane rebusy, a także za efekty pracy nad projektami edukacyjnymi: „Szkoła Młodych Patriotów”, „Uczeń Bezpieczny w Sieci” i „Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń 2017/2018”.

Elżbieta Knap


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages