A jednak Batek! Poznaliśmy zwycięzcę amatorskiej ligi piłkarskiej w Bartoszycach

2018-05-17 09:09:37(ost. akt: 2018-05-17 09:27:31)

Autor zdjęcia: Sławomir Kirkuć/BOSiR

W Bartoszycach zakończyły się rozgrywki amatorskiej ligi piłki nożnej 2017/2018. Tytuł zdobył Batek, przerywając tym samym trzyletnią dominację Deluxu.
Przed ostatnią kolejką szansę na końcowe zwycięstwo miały dwie drużyny. Batek musiał wygrać z ekipą WM-Glass, co uczynił zdecydowanie, i czekać na potknięcie dotychczasowego lidera Deluxu.

Obrońca tytułu grał z Gastpolem, z którym dwa dni wcześniej wyraźnie wygrał w zaległym spotkaniu z rundy jesiennej. Tym razem jednak rywale postawili poprzeczkę znaczenie wyżej i do przerwy prowadzili 5:2.

W drugiej połowie Delux, czterokrotny zwycięzca rozgrywek, rzucił się do odrabiania strat i w cztery minuty doprowadził do remisu. Ostatnie chwile meczu były nerwowe, sędziowie musieli uspokajać zawodników karami czasowymi, ale wynik już się nie zmienił.

Tym samym tytuł zdobyli zawodnicy Batka. To dla nich drugie zwycięstwo w 8-letniej historii ligi. Poprzednio triumfowali w 2011 roku, w pierwszej edycji rozgrywek.

Najlepszym strzelcem ligi został Jacek Brynkiewicz z Batka (30 bramek). Nagrodę dla najlepszego bramkarza otrzymał Piotr Skierś z Deluxu.